A Zürich Chess Challenge 2015 szuperverseny negyedik fordulójában az indiai exvilágbajnok Viswanathan Anand legyőzte az amerikai Hikaru Nakamurát, és átvette a vezetést. Nakamura passzívan védekezett, ezt Anand remekül kihasználta, remek győzelmet aratott, éllovasként várhatja a befejező játéknapot. Az orosz rangadó remivel zárult, az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik negyedik döntetlenét könyvelhette el. Pontosztozkodással zárult az örmény Levon Aronjan és az olasz Fabiano Caruana játszmája is.

anand1

Zürichben az indiai exvilágbajnok Viswanathan Anand éllovasként várhatja a befejező játéknapot, amikor az orosz Szergej Karjakinnal sötéttel küzd meg. A viadal negyedik fordulójában Anand fontos győzelmet aratott, az éllovas amerikai Hikaru Nakamurára mért vereséget. Nakamura félpontos (1 pontos) előnyének birtokában túlzottan passzívan játszott, ezt Anand tökéletes játékkal használta ki, a legkisebb ellenesélyt sem engedélyezte ellenfelének. A világos nehéztisztek uralták a táblát, a sötét király elleni akció tette fel az i-re a pontot.

kramnyikkarjakin2

Negyedszer is remizett az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik, ezúttal honfitársával, Szergej Karjakinnal osztozott meg a ponton. Karjakin gond nélkül érte el a döntetlent, itt-ott kissé kedvezőbbek is voltak esélyei.

aronjancaruana

Nem bírt egymással az örmény Levon Aronjan és az olasz Fabiano Caruana sem, a vezércsel Lasker-változatában remiztek. Aronjan két tisztet adhatott volna bástyáért és két gyalogért cserébe, az örmény nagymester az anyagi egyensúly megváltoztatáást nem vállalta fel.

A 4. forduló eredményei:
Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2783) – Szergej Karjakin (orosz, 2760) döntetlen (Királyindiai támadás, 43)
Viswanathan Anand (indiai, 2797) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2776) 1 – 0 (Vezércsel, 41)
Levon Aronjan (örmény, 2777) – Fabiano Caruana (olasz, 2811) döntetlen (Vezércsel, 35)