Az Újvidéken zajló 32. Klubcsapatok Európa-kupa hatodik fordulójában a macedón Alkaloid a címvédő Szibéria elleni 3-3-mal megőrizte egypontos előnyét. A találkozón hat küzdelmes döntetlen született. A szentpétervári Mednyij Vszadnik 5-1-es győzelmével feljött a második helyre, a moszkvai SSZM harmadikként várhatja a befejező játéknapot, a Szibéria csak a negyedik. Rapport Richárd csapata, a szerb VSK Szveti Nikolaj a cseh AVE Novy Bor együttesét győzte le, nagymesterünk a lengyel Radoslaw Wojtaszekkel remizett. A Padova csak 3-3-ra végzett az azerbajdzsáni Odlar Yurdu hatosával szemben, Lékó Péter döntetlent ért el Arkadij Naiditsch ellenében. A női csapatok versenyében a monacói Cercle d’Echecs Monte-Carlo hatodik győzelmével már megnyerte a 14 együttes viadalát, a címvédő NONA Batumi megőrizte második helyét.

14976365_941692479265599_2255263494743624200_o

A hatodik játéknap csúcsrangadóját a címvédő Szibéria és a félpontos előnnyel vezető Alkaloid játszotta. Az éllovas a legjobb összeállításában vette fel a küzdelmet, míg a Szibéria nem játszatta a gyengén szereplő kínai Li Chao-t. A találkozón hat küzdelmes döntetlen született. Az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik sokáig kedvezőbben állt, a macedónok egy pillanatban az ukrán Pavel Eljanovban reménykedhettek. A Szibéria sokáig bízott az ukrán Anton Korobovban, de az előnyök tovatűntek, az Alkaloid a 3-3-as végeredménnyel megőrizte vezető pozícióját, míg a Szibéria a szerényebb arányú győzelmeiknek köszönhetően a negyedik helyre csúszott vissza.

A szentpétervári Mednyij Vszadnik kihasználta kedvező párosítását, a Beer Sheva elleni 5-1-es nyeréssel a második helyen várhatja a befejező játéknapot. A moszkvai SSZM is megelőzte a Szibériát, a négy csapat egymással mérkőzik meg az utolsó fordulóban.

Értékes győzelmet aratott Rapport Richárd csapata, a szerb VSK Szveti Nikolaj. A cseh AVE Novy Bor együttesével vívott csatában az első három táblán döntetlenek születtek, nagymesterünk a lengyel Radoslaw Wojtaszekkel osztozott meg a ponton. A szerbeknél Ivan Ivanisevic és Robert Markus tudott nyerni. A befejező játéknap párosításának ismeretében Rapporték éremért küzdhetnek.

Lékó Péter együttese, a Padova az azerbajdzsáni Odlar Yurdu csapata elleni döntetlennel lépéshátrányba került a riválisokkal szemben. Az éltáblán a francia Maxime Vachier-Lagrave nyerni tudott, de a hatodik táblán Daniele Vocaturo vesztett. Lékó három társához hasonlóan remizett. Az ukrán Vaszilij Ivancsuk vezette Ashdod lesz az utolsó ellenfelük.

Szergej Rublevszkij (2689) – Jurij Krivoruscsko (ukrán, 2702)  döntetlen

Mednyij Vaszadnik (orosz, 8. 22) – Beer Sheva Chess Club (izraeli, 8, 19)  5 – 1

Zsiguli (orosz, 8, 21) – SSZM „Lagacy Square” Moszkva (orosz, 8, 23)  1,5 – 4,5

AVE Novy Bor (cseh, 8, 23,5) – VSK Szveti Nikolaj Szrpszki (szerb, 8, 19,5) 2,5 – 3,5

Pentala Harikrishna (indiai, 2768) – Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2762)  döntetlen

SK Dunajska Streda (szlovák, 7, 16,5) – Lagyja Kazany (orosz, 6, 20) 1,5 – 4,5

Schachgesellschaft Zurich (svájci, 6, 19,5) – Cheddleton (angol, 6, 16,5)   5 – 1

15037111_10154811566589551_713704717945904873_n

A várakozásnak megfelelően a monacói Cercle d’Echecs Monte-Carlo együttese megszerezte hatodik elsőségét, egy fordulóval a befejezés előtt már győztesként ünnepelhettek. A kínai világbajnoknő Hou Ji-fan ötödik partiját is megnyerte, az ukrán exvilágbajnoknő Marija Muzicsuk hat játszmájából 5,5 pontnál tart. Anna Muzicsuk csak 3,5 pontot ért el. A negyedik táblán két vereség is becsúszott, de ez végső sikerüket nem veszélyeztette.

Az ezüstérem várományosa, a címvédő NONA Batumi éltáblása, Nana Dzagnidze kikapott a lengyel Monika Sockotól, de ez nem veszélyeztette negyedik győzelmüket.

Csigorin Sakk-klub Szentpétervár (orosz, 6, 12) – Cercle d’Echecs Monte-Carlo (monacói, 10, 15)  1,5 – 2,5

ASD C. S. R. Fischer Chieti (olasz, 6, 10) – NONA Batumi (grúz, 7, 12)  1,5 – 2,5

SSZM „Legacy Square” Moszkva (orosz, 6, 13) – UGRA Chess Club (orosz, 6, 11,5)  1 – 3