Danzhouban lejátszották a szuperverseny harmadik fordulóját. Lékó Péter kedvező esélyeit nem tudta érvényesíteni a jól védekező kínai világbajnoknővel, Hou Ji-fannal szemben, a gyalogvégjáték döntetlen lett. Három partit is a világossal játszók nyertek meg. A kínai Bu Xiangzhi az ukrán Vaszilij Ivancsukot győzte le, az indiai Pentala Harikrishna a kínai Ding Lirent kényszerítette feladásra. Az orosz Jan Nepomnjacsij a címvédő kínai Wang Yue ellen győzött. A kínai derbin Wang Hao egylépéses nyerést hagyott ki. Lékó Péter a negyedik fordulóban világossal Nepomnjacsijjal mérkőzik meg.

A torna harmadik fordulója sok érdekességgel szolgált, megalkuvás nélküli csatákat láthattunk. Lékó Péter világossal a kínai világbajnoknő Hou Ji-fannal a Ragozin védelemben elméleti párbajt is vívott, láthatóan a világelső jól felkészült a variból. Nagymesterünk Hou Ji-fan hibáját kihasználva előnybe került, de időzavarban az áttörésre nem szánta el magát, a bástyavégjátékban reális eslyei lettek voltak. A világbajnoknő jól számolt, a gyalogvégjátékban sikerrel tartotta az oppozíciót, kiharcolta a döntetlent.

Az aktuális világranglistán a legelőkelőbben, a nyolcadik helyen jegyzett kínai Ding Liren második vereségét szenvedte el. A spanyol megnyitás nyílt változatában meggondolatlan gyaloglépéssel került hátrányba, de az indiai Pentala Harikrishna sem jeleskedett esélyes állásában. A kölcsönös pontatlanságok után Ding Liren túlzottan bízott a nagyátló nyújtotta lehetőségben, a megérdemelt büntetés nem maradt el.

Remek csatát vívott a kínai Bu Xiangzhi és a torna doyenje, az ukrán Vaszilij Ivancsuk. A kiegyenlített állásban már-már békekötésre gondolhattunk, amikor váratlanul kiéleződött a helyzet. Ivancsuk már az időkontroll után nem találta meg a döntetlenhez vezető folytatást, túlzottan bízott szabadgyalogjában. Bu a győzelemmel félpontos előnnyel vezet.

6586025d8a828b7daaa31b1d879c8551

Az orosz Jan Nepomnjacsij ismételten bizonyította, hogy a szakvezetés miért szavazott neki bizalmat, és válogatták be az olimpiai válogatottba. A címvédő kínai Wang Yue ellen addig bűvészkedett, míg a bástyavégjátékban királyának betörése második nyerését eredményezte. Legkevésbé a skót megnyitásnak, sokkal inkább küzdőképességének köszönheti sikerét.

A kínai derbin Wang Hao egylépéses nyerést nem vett észre, majd kedvezőbb állását sem tudta győzelemig fokozni Yu Yangyi ellenében.

A 3. forduló eredményei:
Lékó Péter (magyar, 2712) – Hou Ji-fan (kínai, 2653) döntetlen (Ragozin védelem, 75)
Jan Nepomnjacsij (orosz, 2725) – Wang Yue (kínai, 2730) 1 – 0 (Skót megnyitás, 85)
Wang Hao (kínai, 2734) – Yu Yangyi (kínai, 2734) döntetlen (Szicíliai védelem, 70)
Pentala Harikrishna (indiai, 2755) – Ding Liren (kínai, 2778) 1 – 0 (Spanyol megnyitás, 41)
Bu Xiangzhi (kínai, 2723) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2728) 1 – 0 (Vezércsel, 56)