Monacóban a kínai exvilágbajnoknő Hou Ji-fan kétpontos előnnyel nyerte meg a 2015/16-os Grand Prix-sorozat első versenyét. A befejező fordulóban az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk kecsegtető állását remire rontotta a tornagyőztessel szemben. Az indiai Humpy Koneru elszenvedte harmadik vereségét, az ukrán Anna Muzicsuk első nyerését érte el. Az ukrán világbajnoknő Marija Muzicsuk döntetlennel is beérte Konerut, mivel legyőzte őt, második lett, Humpy a harmadik. A GP-pontokat és a díjat osztják kettőjük között. A svéd Pia Cramling és az orosz Natalija Pogonyina megosztozott a ponton, s a negyedik-ötödik helyezésen. Sorozatban negyedik győzelmével a grúz Nana Dzagnidze végül nyolcadikként zárta szereplését. Érdekes partiban remizett a bolgár exvilágbajnoknő és az ukrán Natalija Zsukova. A pazar helyszín, a Monte-Carlo-i Kaszinó, a kitűnő rendezés nagy elismerést aratott.

Hou2

A kínai exvilágbajnoknő Hou Ji-fan remek győzelmet aratott a 2015/16-os GP-sorozat első, monacói versenyén, kétpontos előnnyel végzett az élen. A viadal második fordulójában vereséget szenvedett a világranglista második indiai Humpy Konerutól, az ötödik játéknapon megkezdte hatos nyerősorozatát, a tízedik játszmában aratott győzelmével már megnyerte a tornát.

Hou-Kosteniuk

A mai befejező partijában volt egy kis szerencséje, elhibázott királyszárnyi akciójával átengedte a kezdeményezést az orosz exvilágbajnoknőnek, Alekszandra Kosztenjuknak, aki azonban időzavarban elrontotta oly kecsegtető esélyét. A döntetlen ellenére Hou Ji-fan még növelte fölényes elsőségének pontszámát, teljesítménye + 10,9 Élő-pontot is ért. Kosztenjuk a remivel ötven százalékon maradt.

DSC02147

Az ukrán világbajnoknő Marija Muzicsuk gyorsan remizett. A 23 éves nagymesternő pályafutása első GP-tornáján elért eredményével nem lehet elégedetlen, szokni kell a légkört, bátrabban játszani. Nővére, Anna segítségével végül második lett, holtversenyes társát, az indiai Humpy Konerut legyőzte.

Koneru-Muzychuk,%20A

Anna Muzicsuk egyetlen nyerését Koneru ellen érte el. A korai cserék sötétnek kedveztek, a különböző színű futók csak segítették a bástyák betörését. Humpy passzívan védekezett, ez vereségéhez vezetett.

A viadal doyenje, a svéd Pia Cramling jól tartotta a lépést jóval fiatalabb riválisaival. Az orosz Natalija Pogonyina hullámzó teljesítményt nyújtott, esélyeket hagyott kihasználatlanul, a hajrában javított. Natasa a kieséses rendszerű vb-n döntőt játszott, a bajnokságon mutatott gyenge játéka miatt a kapitány, Szergej Rublevszkij nem válogatta be a csapat Európa-bajnokságon induló orosz válogatottba.

A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova és az ukrán Natalija Zsukova érdekes partiban remizett, egyikük sem lehet túlzottan elégedett eredményével, különösen Natasa hibázott a menetrendszerű időzavaraiban.

A grúz Nana Dzagnidze a hetedik forduló után még az utolsó helyen állt, öt vereség is volt a számláján. Nagy lelkierőre vall, hogy négyes nyerősorozattal elkerülte a csúfos kudarcot.
A francia Almira Szkripcsenko játékán látszott, hogy már többet foglalkozik szervezéssel, és pókerben nagyobb sikereket arat.

Az iráni Sarasadat Khademalsharieh jó kezdést követően hihetetlen vesztőszériába került, nem érdemelte meg, hogy nyolc partiban is feladásra kényszerült.

Az utolsó forduló eredményei:
Humpy Koneru (indiai, 2578) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2549) 0 – 1 (Szláv védelem, 49)
Natalija Pogonyina (orosz, 2445) – Pia Cramling (svéd, 2513) döntetlen (Szicíliai védelem, 31)
Hou Ji-fan (kínai, 2671) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2525) döntetlen (Bécsi megnyitás, 65)
Almira Szkripcsenko (francia, 2441) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2528) döntetlen (Szicíliai védelem, 22)
Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2500) – Natalija Zsukova (ukrán, 2485) döntetlen (Angol megnyitás, 30)
Nana Dzagnidze (grúz, 2573) – Sarasadat Khademalsharieh (iráni, 2402) 1 – 0 (Angol megnyitás, 50)