Bergamóban függőben maradt Almási Zoltán játszmája az ACP Golden Classic torna második fordulójában. Nagymesterünk az olasz Daniele Vocaturo ellen királyszárnyi támadással próbálkozott, minőséget is áldozott, a folytatásban a döntetlenben bízhat. A Fülöp-szigeteki Wesly So szépen túljátszotta a túlzott ambícióval játszó orosz Jan Nepomnjacsijt, a végjátékban érvényesítette anyagi előnyét. Villámgyőzelmet aratott az izraeli Emil Szutovszkij, a grúz Baadur Zsobava már a 21. lépésben feladásra kényszerült. Almási Zoltán harmadik partiját világossal Wesley So ellen játssza.

SONY DSC

Az olaszok második számú sakkozója, Daniele Vocaturo nagyon jól felkészült Almási Zoltán elleni partijára. A Nimzoindiai védelmű játszmában 14.c5-tel érdekes ötletet játszott meg, nagymesterünk vezérszárnyi kezdeményezését királyszárnyi akcióval próbálta ellensúlyozni. Vocaturo jól megoldotta a védekezést, Zoli ismét időzavarba került. Minőséget áldozott, támadásban reménykedett? Vocaturo rontott pozícióján, a vezércsere után létrejött végjátékban nagymesterünk joggal bízhat a döntetlenben.

SONY DSC

A Fülöp-szigeteki Wsley So sötéttel győzte le a túlzott ambícióval játszó orosz Jan Nepomnjacsijt. So megnyerte az elméleti párbajt, előnyös végjátékra bonyolított, anyagi előnyét biztos kézzel értékesítette.

Az ACP elnöke, az izraeli Emil Szutovszkij nagyon szereti a taktikai, áldozati lehetőségekkel tarkított állásokat. A grúz Baadur Zsobava elfogadta a gyalogáldozatát, középen rekedt királyára azonban veszélyek leselkedtek. Zsobava elsáncolhatott volna, ehelyett könnyelmű bástyalépésére Szutovszkij látványos megoldással jutott nagy támadáshoz. Zsobava a 21. lépésben kapitulációra kényszerült.

A 2. forduló eredményei:
Emil Szutovszkij (izraeli, 2713) – Baadur Zsobava (grúz, 2713) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 21)
Jan Nepomnjacsij (orosz, 2730) – Wesley So (Fülöp-szigeteki, 2744) 0 – 1 (Angol megnyitás, 69)
Daniele Vocaturo (olasz, 2584) – Almási Zoltán (magyar, 2693) (Nimzoindiai védelem, a játszma a 40. lépésben függőben maradt )
Sabino Brunello lesz szabadnapos

Az első fordulóban függőben maradt Baadur Zsobava-Sabino Brunello partit további játék nélkül döntetlenre adták.

1-2.Wesley So és Emil Szutovszkij 1,5 pont