Bergamóban, az ACP Golden Classic verseny negyedik fordulójában Almási Zoltán az éllovas Fülöp-szigeteki Wesley So elllen világossal játszott, 21 lépésben remizett. Megszerezte első győzelmét az orosz Jan Nepomnjacsij, az olasz Sabino Brunello futója fogságba esett. A grúz Baadur Zsobava minőségáldozattal került döntő előnybe az olasz Daniele Vocaturoval vívott partiban. Almási ötödik játszmájában sötét lesz Zsobavával szemben.

front_0

Alig három órai játék után már befejeződött az ACP-torna negyedik fordulója, az orosz Jan Nepomnjacsij és a grúz Baadur Zsobava is könnyen győzött, Almási Zoltán megosztozott a ponton a vezető Fülöp-szigeteki Weesley So-val.

A Réti megnyitású partiban nagymesterünk igazi problémát nem tudott okozni ellenfelének, a sorozatos cserék gyors pontosztozkodáshoz vezettek.

Jan Nepomnjacsijnak nincs szüksége az első negyven lépésre rendelkezésre álló 2,5 órára, valamennyi partijában villámgyorsan húzott, sokat is hibázott. Az olasz Sabino Brunello elleni játszmájában gyorsan kihasználta sötét bakiját, fogságba ejtette futóját.

SONY DSC

A másik olasz sakkozó, Daniele Vocaturo sem állt feladata magaslatán, Baadur Zsobava nem az elméletet játszotta, s ez zavart okozott soraiban. Zsobava minőségáldozattal került döntő fölénybe, szabadgyalogja roboghatott az átváltozási mező felé.

logo-small

A 4. forduló eredményei:
Jan Nepomnjacsij (orosz, 2730) – Sabino Brunello (olasz, 2568) 1 – 0 (Caro-Kann védelem, 30)
Daniele Vocaturo (olasz, 2584) – Baadur Zsobava (grúz, 2713) 0 – 1 (Ó-indiai védelem, 34)
Almási Zoltán (magyar, 2693) – Wesley So (Fülöp-szigeteki, 2744) döntetlen (Réti megnyitás, 21)