Huai’an-ban befejeződtek az IMSA Elite Mind Games küzdelmei. Az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk és a kínai Ding Liren elsőségével ért véget a Basque-verseny. A grúz Nana Dzagnidze és az orosz Valentyina Gunyina, valamint a cseh David Navara és az ukrán Ruszlan Ponomarjov szerzett még érmet. Az érmeken a női viadalokon négy, a férfiak versenyeiben hét ország sakkozói állhattak dobogóra.

IMG_9752

A Szellemi Világjátékok befejező játéknapján született meg a kínai férfi sakkozás egyetlen érme. Ding Liren a „párhuzamos partik” mai negyedik fordulójában 2-0-ra legyőzte a három kör után vezető orosz Jevgenyij Tomasevszkijt. Az ukrán Ruszlan Ponomarjov elleni két döntetlen is már tornagyőzelmet jelentett számára. A cseh David Navara kitűnő performance-pontszámának köszönheti második helyét, Ponomarjov a rapidversenyen elért ezüstérme után másodszor is dobogóra állhatott, Tomasevszkij csak negyedik lett. Az érmeken a férfi versenyeken hét ország sakkozói osztoztak, két azerbajdzsáni és egy kínai aranyérem született.

_MG_9015

Az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk a 2014-es pekingi tornán második volt a parádésan játszó kínai Hou Ji-fan mögött, a világranglista-vezető távollétében aranyérmes lett. Négy meccsét is 1,5-0,5-re nyert meg, csak az örmény Lilit Mkrtchiannal nem bírt. Nana Dzagnidze a grúzok második ezüstérmét szerezte meg, Valentyina Gunyina harmadik helye az orosz trió negyedik érmét jelentette. Négy ország nagymesternői értek el érmes helyezést.