A női válogatottunk az első fordulós papírforma vereség után nem csüggedt, a második fordulóban legyőzte a franciákat. Két ifjúsági játékosunk, Gaál Zsóka és Juhász Judit jó felkészüléssel és játékvezetéssel bizonyították rátermettségüket. Juhász Barbara sötéttel vesztett, de az első táblán nagy küzdelemben, 106 lépésben döntetlenezett Terbe Julianna, így meglett a 2,5-1,5 arányú győzelem.  A harmadik fordulóban 4-0-ás bravúros győzelmet arattunk az osztrákok ellen, a győzelem siker, az arány pedig egy nagyon kellemes meglepetés volt.

A férfiak szoros csatában veszítettek a második fordulóban az abszolút éremesélyes franciák ellen. Az első és harmadik táblán viszonylag gyorsan remiztünk. A második táblán kényelmesen álltunk nyitás után, a negyediken rosszabbul. Utolsó táblánkon Csíki Endre játszott, aki a hátrányosabb állását végül előnyre fordította, de ezt nem tudta fokozni, végül remi lett. Másodikon kényelmes egálunk volt, de jött az időzavar, és ez most nem nekünk kedvezett. Sok adok-kapok lesz még, messze a vége, nem csüggedünk. A harmadik fordulóban döntetleneztünk az osztrákok ellen. Fiatal, ambiciózus csapat, akik rengeteget készülnek. Meglepetéssel álltunk elő, pihentettük Héra Imrét, az első táblásunkat, így Antal Gergelynek kellett az előző napi veresége után újra feketével vállalnia a küzdelmet. Gergő meghálálta a bizalmat, gond nélkül hozta a fél pontot az ellenfél legerősebb játékosa ellen. A másodikon Mihók Olivér Rapport Richárd nyomdokain járva fordított Csigorint játszott világossal. Kiélezte a küzdelmet, de az ellenfél fiatal tehetsége jól kezelte a helyzetet, így kijátszott játszmában végül döntetlen lett. A harmadikon nem sok esély volt feketével a győzelemre, ellenfelünk biztos kézzel cserélte a figurákat. Így a negyedik tábla döntötte el a párharcot. A magyar ranglistán első helyen kiemelt ifúsági játékosunk, Borhy Marcell vette fel ezen a táblán a küzdelmet. Nyerve is állt több helyen, sajnos döntetlenre rontotta, így 2-2 lett a végeredmény. Mentségére legyen szólva, hogy a sakkban egyébként sem olyan egyszerű művészet berúgni a gólt, ebben a hibrid formában pedig különösen nehéz az időzavarnál kezelni a váltást a sakktábláról a számítógépre. A döntetlen az osztrákok ellen nem rossz, főleg nekem még gyerekkoromban azt mondták, gyufa után nem rossz a remi!

Ma a németekkel küzdünk, sok izgalmakat tartogat mindkét csapatnál a mai nap, 15.00-kor forduló, hajrá!