U18 csapat Európa-bajnokság Celje

2016. július 9-17.

DSCF2241

Az 5. fordulóban a fiúk az eddig 100 százalékos Izrael ellen mérkőztek, és fordulatos mérkőzésen döntetlent értek el. Jó esélyünk volt megnyerni a rangadót, hiszen Gledura Benjámin simán hozta válogatottunk első pontját, világossal viszonylag könnyed győzelmet aratott Zanan ellen.

DSCF2235

Nagyon jól állt Kaczúr Flórián és Korpa Bence is, viszont Juhász Ármin elrontotta picit jobb állását, így bizakodtunk a győzelemben. Bence elég nagy időzavarba került az ellenfelével együtt, amiből nem a legjobban jött ki, de egy szép kettős áldozattal örökös sakkal döntetlennel továbbra is nálunk volt az előny 1,5-0,5 arányban. Sajnos Ármin elvesztette hátrányosabb állását, így Flóriánban bizakodtunk, aki gyalogelőnyös ellenkező színű futós végjátékban vizsgáztatta Grinberg FIDE mestert, de ő nem hibázott, így maradt a 2-2. Csapatunk jelen pillanatban a 2. helyen áll, holtversenyben a lengyelekkel, akik ellen holnap bizonyíthatunk.

DSCF2239

A lányok kettőt vesztettek a szlovének B csapata elleni rangadón, így visszacsúsztunk a 6. helyre. Először Egyed Judit vesztett világossal, aki nem a legjobban reagált ellenfele lépésére, és sokáig szépen tartotta állását, de egy végzetes hiba a játszmába került. Marjanovics Annamária ismét a Holland védelmet választotta sötéttel, és hosszú védekezés után sajnos vesztett. Sajnos ellenfele kiváló napot fogott ki, és szinte nem hibázva játszott még időzavarban is. Törökország C csapatát meg kell verni, és utolsó fordulóban az ukránokat, akkor van még esélye érmet szerezni a lányoknak.

A verseny végéhez közeledve minden pont számít már, amit jelez, hogy a fiúknál az 5. fordulóban öt mérkőzés is pontosztozkodással fejeződött be. A lányoknál Ukrajna 1,5-0,5 arányban megverte Lengyelország B csapatát, így nagyon közel került az Európa-bajnoki cím megszerzéséhez..

A fordulók 15 órakor kezdődnek, a játszmákat élőben is lehet követni a http://www.chess.si/ honlapon.