A Danzhouban zajló szuperverseny hetedik fordulójában az indiai Pentala Harikrishna legyőzte az éllovas Jan Nepomnjacsijt, az orosz nagymester előnye fél pontra csökkent az üldöző trió előtt. Lékó Péter játszmája döntetlennel ért véget a kínai Bu Xiangzhival. A kínai derbin Ding Liren megnyitáselméleti párbajt nyert meg Yu Yangyival szemben. A világbajnoknő Hou Ji-fan könnyű győzelmet aratott a nagyot hibázó Wang Hao ellen. Az ukrán Vaszilij Ivancsuk és a címvédő kínai Wang Yue partija lépésismétléssel gyorsan remi lett. Lékó nyolcadik játszmájában világos Ivancsukkal mérkőzik meg.

Egypontos előnyének birtokában már túlzott önbizalommal játszó Jan Nepomnjacsij a viadal hetedik fordulójában elszenvedte második vereségét. Az indiai Pentala Harikrishna a szicíliai védelem Najdorf-változatában győzte le az orosz olimpikont, akinek vezérszárnyi kezdeményezési kísérletét Harikrishna hárította, az árván maradt sötét király elleni akcióját az éllovas nem tudta hárítani.

Az első számú kínai sakkozó, Ding Liren katasztrofális rajtja után honfitársa, a játszmáig még veretlen Xu Yangyi elleni győzelmével már ötvenszázalékos. Az ún. anti-meráni változatban vívtak elméleti párbajt, a hosszú elméleti variban Ding Liren a 28. lépésben tért el a London Chess Classic 2014-es tornán látott Kramnyik-Anand partitól. Yu Yangyi a végjátékban rosszul védekezett, egyre nagyobb hátrányba került, Ding Liren bástyamanővere győzelemhez vezetett.

Első nyerésének örülhetett a világbajnoknő Hou Ji-fan. A katalán megnyitású partiban Wang Hao nagyot hibázott, sötét királyszárnyi akciója már a 26. lépésben győzelmet eredményezett.

Lékó Péter hatodszor remizett. A sorozatos cserék teljes kiegyenlítéshez vezettek Bu Xiangzhi elleni játszmájában.

Gyors lépésismétléssel osztozott meg a ponton az ukrán Vaszilij Ivancsuk és a címvédő kínai Wang Yue.

A 7. forduló eredményei:
Wang Hao (kínai, 2734) – Hou Ji-fan (kínai, 2653) 0 – 1 (Katalán megnyitás, 26)
Pentala Harikrishna (indiai, 2755) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2725) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 43)
Bu Xiangzhi (kínai, 2723) – Lékó Péter (magyar, 2712) döntetlen (Ragozin védelem, 55)
Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2728) – Wang Yue (kínai, 2730) döntetlen (Orosz huszárjáték, 22)
Ding Liren (kínai, 2778) – Yu Yangyi (kínai, 2734) 1 – 0 (Félszláv védelem, 65)