Bielben, a Hans Suri emlékverseny félidejében a francia Maxime Vachier-Lagrave egypontos előnnyel vezet. A szuperverseny ötödik fordulójában a francia sakkozó pozíciós játékvezetéssel kényszerítette megadásra a holland Anish Girit. Megnyitáselméleti párbajban osztozott meg a ponton az orosz Alekszandr Motiljev és a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan. Döntetlennel ért véget az indiai Pentala Harikrishna és a lengyel Radoslaw Wojtaszek párharca.

girivachier01

A bieli szuperverseny félidejét egypontos vezetéssel zárta a francia Maxime Vachier-Lagrave. Ötödik partiját a futópár erejét kihasználva remek pozíciós játékkal nyerte meg, a holland Anish Giri harmadik vereségét szenvedte el.

GM Motylev (on the left)  - GM Hou

A szicíliai védelem egyik divatos változatában vívott elméleti párbajt is az orosz Alekszandr Motiljev és a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan. Az orosz Európa-bajnok a 21. lépésben újított, de előnyt nem tudott elérni a pontosan védekező világbajnoknővel szemben.

Az indiai Pentala Harikrishna már a hatodik lépésben meglepőt húzott a szicíliai védelem Najdorf-változatában. A kiegyenlített erők küzdelme remivel végződött.

biel01-banner

Az 5. forduló eredményei:

Pentala Harikrishna (indiai, 2726) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2733) döntetlen (Szicíliai védelem, 47)
Maxime Vachier-Lagrave (lengyel, 2766) – Anish Giri (holland, 2750) 1 – 0 (Spanyol megnyitás, 61)
Alekszandr Motiljev (orosz, 2698) – Hou Ji-fan (kínai, 2629) döntetlen (Szicíliai védelem, 41)