Katowicében döntetlennel fejeződött be a Lengyelország-Magyarország négytáblás, schveningeni rendszerű mérkőzés. A befejező fordulóban a lengyel csapat 2,5-1,5-re győzött, kiegyenlítette egypontos hátrányát. Mateusz Bartel legyőzte Ruck Róbertet, a másik három parti döntetlennel ért véget. A 8-8-ra végződött csapattalálkozón csak négy játszma végződött döntéssel, legjobb pontszerzőnk Gledura Benjamin volt, 2,5 pontot szerzett, a lengyeleknél Kamil Dragun is 2,5 pontot gyűjtött.

Egy kattintás ide a folytatáshoz....

Katowicében válogatottunk egypontos vezetéssel játssza a lengyelek elleni csapattalálkozó utolsó fordulóját. A harmadik játéknapon együttesünk 2,5-1,5-re győzött, három döntetlen mellett ezüstérmes olimpikonunk, Ruck Róbert nyert, szép stílusban kényszerítette megadásra Kacper Piorunt.

Katowicében döntetlenre áll a Lengyelország-Magyarország négytáblás, scheningeni rendszerű találkozó. Az első fordulót három döntetlen mellett Gledura Benjamin győzelmének köszönhetően válogatottunk 2,5-1,5-re megnyerte. A második játéknapon a lengyelek hasonló arányban vágtak vissza, Bánusz Tamás szenvedett vereséget, három játszma pontosztozkodással végződött.

Két éve Budapesten a tromsői sakkolimpiára történő felkészülés jegyében, a Barátok Sakkcsatája elnevezéssel mérkőzött meg egymással a magyar és a lengyel válogatott. A női és férfi válogatottak hat-hat táblán schveningeni rendszerben mérkőztek meg. Férficsapatunk nem kis izgalmak árán végül egypontos győzelmet aratott.

Magyarország – Lengyelország 18,5 – 17,5 (3 – 3, 3,5 – 2,5, 3,5 – 2,5, 2 – 4, 3 – 3, 3,5 – 2,5)
Egyéni eredmények:Rapport Richárd 4,5/6, Erdős Viktor 3,5/6, Almási Zoltán 3,5/6, Berkes Ferenc 2,5/6, Polgár Judit 2,5/6, Balogh Csaba 2/6

Női válogatottunk a jóval esélyesebb vendégekkel szemben vereséget szenvedett, ezt elsősorban két nagy arányban elszenvedett vesztés okozta.

Magyarország – Lengyelország 14,5 – 21,5 (1 – 5, 4 – 2, 3 – 3, 1 – 5, 3 – 3, 2,5 – 3,5)
Egyéni eredmények:Mádl Ildikó 3,5/6, Gara Tícia 3/6, Gara Anita 2,5/6, Vajda Szidónia 2,5/6, Rudolf Anna 2/6, Papp Petra 1,5/6

Katowice vállalta a visszavágó megrendezését, ezúttal a női válogatottak nem mérkőznek meg, ahogy a férfi együttesekben is hiányoznak mindkét oldalról a nagy ászok. A lengyel négyes átlaga 2619, míg a mienk 2589-cel kezdték meg a csatározást.

bartelgledura_515

Csapatunk győzelemmel kezdte meg a meccset. Ebben oroszlánrésze volt Gledura Benjaminnak, aki a lengyelek többszörös olimpikonját, Mateusz Bartelt sötéttel győzte le, miután a lengyel nagymester a bonyodalmakban elszámolta magát, Benji a felkínált eséllyel remekül élt.

ruckdragun_516

Nagy lehetőséget szalasztott el Ruck Róbert, 31.f5! után szívünk szerint már beírtuk volna az egész pontot a bledi sakkolimpián ezüstérmes csapatunk tagjának, de a kivitelezésbe hiba csúszott, Kamil Dragun megmenekült a vereségtől.

Nagyot küzdött Erdős Viktor a taktikai csapásokban gazdag játszmában. Kacper Piorun elleni csatája végül örökös sakkal lett döntetlen. Bánusz Tamás az angol megnyitásban nem tudott előnyt kicsiholni.

A második körben is volt izgalom bőven. A 16 esztendős Gledura Benjamin higgadt védekezéssel mentette döntetlenre partiját Piorun ellen, aki a bástyavégjátékban nem jeleskedett.

dragunbanusz_517

Bánusz Tamás sajnos hathatós segítséget nyújtott Dragunnak, hogy királyszárnyi akcióját sikerrel fejezze be, többször még gyorsabb nyerést is elszalasztott. Dragun győzelme végül a lengyel csapat sikerét jelentett, összesítésben a kiegyenlítést.

A vezérindiai védelmű partiban Erdős Viktor szépen túljátszotta Mateusz Bartelt, gyalogot is nyert, de a jó befejezéssel adós maradt, a lengyel sakkozó kiharcolta a döntetlent.

A Caro-Kann védelemben vívott elméleti párbajt Daniel Sadzikowski és Ruck Róbert. Nagymesterünk tisztet áldozott, elegendő ellenértéket kapott.

Az első forduló eredményei:
Bánusz Tamás (2621) – Daniel Sadzikowski (2546) döntetlen (Angol megnyitás, 41)
Mateusz Bartel (2653) – Gledura Benjamin (2557) 0 – 1 (Spanyol megnyitás, 35)
Ruck Róbert (2563) – Kamil Dragun (2595) döntetlen (Királyindiai védelem, 40)
Kacper Piorun (2681) – Erdős Viktor (2577) döntetlen (Spanyol megnyitás, 41)

A 2. forduló eredményei:
Kamil Dragun– Bánusz Tamás 1 – 0 (Olasz megnyitás, 53)
Erdős Viktor – Mateusz Bartel döntetlen (Vezérindiai védelem, 60)
Daniel Sadzikowski – Ruck Róbert döntetlen (Caro-Kann védelem, 33)
Gledura Benjamin – Kacper Piorun döntetlen (Grünfeld védelem, 78)

A mérkőzés állása:
Lengyelország – Magyarország 4 – 4 (1,5 – 2,5, 2,5 – 1,5)

A mai 3. forduló párosítása:
Bánusz Tamás – Mateusz Bartel
Daniel – Sadikowski – Gledura Benjamin
Ruck Róbert – Kacper Piorun
Kamil Dragun – Erdős Viktor

Verőci Zsuzsa

A versenyek a MEDOSZ hotelben lesznek, Budapest, VI.ker Jókai tér 9, közel az OKTOGON-hoz.

szervező: IO Nagy László, e-mail: firstsat@hu.inter.net.

Az Első Szombat versenyek előtt május 6-án 15 órakor a FIDE rapid ÉLŐ-kért folytatott rapid verseny lesz.

Az áprilisi versenyen az ukrán FM Shtembuliak nagymesteri normát ért el, az IM csoportban WFM Terbe Julianna WIM-normával gazdagodhatott.

A verseny helyszínén, 900-ig

Kérjük azon csapatok vezetőit, ahonnan többen érkeznek, hogy előre jelezzék a résztvevők számát a könnyebb szervezés érdekében!

NEVEZÉSI DÍJ:      1000,-Ft/fő, Az orosházi játékosok nem fizetnek nevezési díjat.

A VERSENY LEBONYOLÍTÁSA:

9 forduló, svájci rendszerben. Játékidő 2 x 15 perc.

Holtverseny eldöntése: 1. Buchholz, 2. Berger-Sonneborn, 3. Progresszív érték, 4. Sorsolás

A versenyen az érvényben lévő Rapidjáték szabályai az irányadók

(A Sakk Játék Szabályzata 2014. július 1-től)

VERSENYBÍRÓ:

Pásztorcsik János.    A verseny zsűrije a verseny helyszínén választott 3 fő.

DÍJAZÁS:

A verseny 1-8. helyezettje tárgyjutalomban részesül.

Különdíjak: legeredményesebb női, szenior (1956.01.01 előtt született),

ifjúsági (1998.01.01 után született), 14 éven aluli (2002.01.01 után született),

egyesületen kívüli és orosházi versenyző. Egy versenyző csak egy díjat kaphat.

A versennyel kapcsolatban további információ: osechess.hu, illetve
Győri Szabolcs (30/545-62-76),

Orosháza, 2016. május 3.

apaczai sakk klub logo

I. Apáczai Sakk Kupa

2016. május 28. szombat 13:45

A verseny rendezője: A solymári Apáczai Sakk Klub és Turzó Attila Nemzetközi Sakkmester

A verseny helyszíne: Apáczai Csere János Művelődési Ház, 2083 Solymár, Templom tér 25.

A verseny célja: Baráti kapcsolatok ápolása, a sakkjáték népszerűsítése

Versenyforma: 7 játszmás nyílt verseny svájci rendszerű párosítással és 10-10 perces játékidővel mérkőzésenként.

A verseny résztvevői: A versenyen mindenki részt vehet, aki ismeri a sakk szabályait és betöltötte a 14-ik életévét.

Nevezés és információ: Turzó Attilánál a +36 20 550 87 49-es telefonszámon és az attilaturzo@gmail.com e-mail címen.

Nevezési határidő: 2015. május 26. csütörtök 22:00 óra

Nevezési díj: 1.500 forint, melyet a helyszínen készpénzben kell fizetni.

Díjazás:

1. helyezés: tárgyjutalom+oklevél+érem+kupa

2. helyezés: tárgyjutalom+oklevél+érem

3. helyezés: tárgyjutalom+oklevél+érem

Tárgyjutalmat kap a legjobb 14 és 21 év közötti és a legjobb 60 év feletti játékos.

Regisztráció: 13:45

Megnyitó: 14:15

1. játszma: 14:30; 2. játszma: 14:55; 3. játszma: 15:20; 4. játszma: 15:45

5. játszma: 16:10; 6. játszma: 16:35; 7. játszma: 17:00

Eredményhirdetés: 17:45

Örömteli és sikeres versenyzést kívánunk!

Az Apáczai Sakk Klubba szeretettel várunk minden kezdő és haladó játékost játszani, és tanulni hétfőnként 18:00 és 21:00 óra között az Apáczai Csere János Művelődési Házban Solymáron a Templom tér 25. alatt.

Bővebb információt Turzó Attila nemzetközi sakkmester és edző ad.

+36-20-550-87-49-es telefonszámon és az attilaturzo@gmail.com e-mail címen.