A grúz tengerparti üdülőhelyen, Batumiban zajló Grand Prix-verseny hetedik fordulójában ismét öt játszma végződött döntéssel, hármas holtverseny az élen. Az orosz Valentyina Gunyina megfosztotta veretlenségétől az ukrán Anna Muzicsukot. A grúz Nana Dzagnidze az orosz Olga Girját győzte le, a kínai Zhao Xue mesterhármassal lett tagja a vezető triónak. Az ukrán exvilágbajnoknő Marija Muzicsuk harmadik vereségét szenvedte el, a grúz Lela Dzsavahisvili sorozatban harmadszor kapott ki. Nem bocsátkozott kalandokba a francia Almira Szkripcsenko és az orosz Alekszandra Kosztenjuk, 15 lépésben remiztek.

_MG_3192

A GP-verseny hetedik fordulójában ismét öt győzelem született, nincs már veretlen a mezőnyben, fordulóról-fordulóra változik az éllovas(ok) személye. A játéknap fekete nap volt a Muzicsuk nővérek pályafutásában, mindketten vereséget szenvedtek. A félpontos előnnyel vezető Anna az orosz Valentyina Gunyinával szemben a nyitásban nagy térelőnyt engedélyezett ellenfelének, de ügyes játékkal már-már teljes kiegyenlítést ért el, amikor taktikai elnézéssel anyagi hátrányba került. Anna bástyát és futót kapott a vezérért ellenértékként, de Valentyina a szabadgyalogja veszélyes volt. Elmulasztva a jobb védekezést a 42. lépésben Anna Muzicsuk a 42. lépésben feladásra kényszerült, Valentyina 2-0-ra győzte le a Muzicsuk testvéreket, holtversenyben az élre állt.

Az exvilágbajnoknő Marija Muzicsuk a tornán hibát-hibára halmoz, hihetetlen, hogy milyen állást vesztett el az örmény Elina Danieljannal szemben, harmadszor kapott ki.

_MG_3190

A kínai Zhao Xue világossal játszva hol korábban, hol későbben meghúzza a h4 lépést. A grúz Bela Hotenasvili ellen már a 3. lépésben, később a parti angol megnyitásúvá alakult. A viadalon még nyeretlen Bela gyalogot nyerhetett volna, ezt elmulasztva egy „öngyilkos” vezérlépéssel jelentős hátrányba került. Zhao Xue ellenfele időzavarában a pozíciós megoldás helyett támadásra játszott, elképzelése bevált, mesterhármast elérve már holtversenyben első.

_MG_3180

Az orosz Olga Girja nem ismeri a döntetlent, három győzelme mellé a grúz Nana Dzagnidzétől elszenvedte negyedik vereségét. Nana gyorsabban is nyerhetett volna.

A grúz derbin könnyű győzelmet aratott Nino Bacsiasvili, sorozatban harmadszor kapott ki a kettős győzelemmel rajtoló Lela Dzsavahisvili.

Hiába a döntetlen ajánlást megtiltó szabály, ha a sakkozók remizni akarnak. A francia Almira Szkripcsenko és az orosz Alekszadra Kosztenjuk 15 lépést tett meg az ismert örökös sakkos variban.

A 7. forduló eredményei:
Almira Szkripcsenko (francia 2453) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2557) döntetlen (Spanyol megnyitás, 15)
Valentyina Gunyina (orosz, 2497) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2555) 1 – 0 (Királyindiai védelem, 42)
Zhao Xue (kínai, 2504) – Bela Hotenasvili (2493) 1 – 0 (Angol megnyitás, 36)
Nino Bacsiasvili (grúz, 2476) – Lela Dzsavahisvili (grúz, 2489) 0 – 1 (Szabálytalan megnyitás, 63)
Olga Girja (orosz, 2442) – Nana Dzagnidze (grúz, 2535) 0 – 1 (Nimzoindiai védelem, 63)
Elina Danieljan (örmény, 2445) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2561) 1 – 0 (Angol megnyitás, 65)