A júliusi, ajkai Csaba Árpád Emlékverseny idén egyben 2024. évi Magyar Nyílt Rapid és Blitz Sakkverseny is, amely ezúttal is nyújt valami újat, valami izgalmasat.

A verseny főszervezője, dr. Csaba Árpád fejében évről évre megfogalmazódik egy (vagy több) olyan ötlet, amely a korábbi versenyek színvonalának fokozója lehet.  Idén egy nemzetközi verseny keretein belül 10 év után ismét lettek hivatalos blitz magyar bajnokai országunknak, akik kiléte a háromnapos rendezvény első napján, július 19-én lezajlott megmérettetésen dőlt el.

A blitz verseny győztese Sanan Sjugirov! A női győztes Khotenashvili Bella, a második helyezett, és egyben a női magyar bajnok Terbe Julianna, a harmadik pedig Hoang Thanh Trang lett.

A tizenhárom fordulós blitz sakkversenynek az Ajkai Sporttelep tavaly felújított, klimatazitált kézilabda csarnokában zajlott, amely nagyon izgalmas partik otthona volt. A több mint kétszázharminc játékos közül hirdettek díjazottakat számos kategóriában, összesen  8000 EUR összdíjazással.

Ebben az évben a sakktorna szervezésébe a Magyar Sakk Szövetség is bekapcsolódott.