Véget ért az Uniós Sakkbajnokság Csehországban, Kouty nad Desnouban a 8-14 éves korcsoportokban. A Magyar fiatalok hatan indultak és mindenkinek sikerült bekerülni az 1-6. helyezettek közé az erős nemzetkőzi mezőnyben!

6 fős csapat Kosztolánczi Gyulával

A 8 évesek között Horváth Barnabás 5,5 ponttal 4. helyezett lett, de sokkal több volt játszmáiban. Barnabás nagy jövő előtt áll, ha sikerül a folyamatos kapkodását megváltoztatnia! Azt gondolom, ha minden játszmában még 20 percet gondolkodott volna, akkor lehet, hogy megnyeri a versenyt!

A 10 évesek között Pásti Áron 6,5 ponttal 3. helyezést ért el. Nagyot harcolt az erős mezőnyben, amit az utolsó két fordulóban megnyert 2 játszmája is szépen bizonyított. Megérdemelte a dobogós helyezést, nagyon értékes az erős mezőnyben szerzett bronzérme!

6 fős csapat

Buri Petra 4 ponttal a 6. helyen végzett a lányoknál. Petra is nagyot küzdött a versenyen, de a játszmái végét nem játszotta elég erőteljesen, így legalább 2 nyert állást rontott döntetlenre. Még az utolsó fordulóban is volt esélye akár az első helyre is!

A 12 évesek között Persányi Barnabás fantasztikus versenyzéssel, megnyerte az Uniós bajnokságot 7,5 ponttal !!!

Barnabás nagyon fegyelmezetten sakkozott, állandó nyerni akarásával, pedig példát mutatott mindenkinek! Barnabás nagyon szép eredményeket érhet el a jövőben is! Nagyon büszke volt az egész Magyar csapat Barnabás teljesítményére!

6 fös csapat 2

Kiss Enikő 4,5 pontot szerezve a lányok versenyében ezüstérmes lett! Enikő is nagyon igyekezett, de 2-3 játszmában nyert végjátékokban  hibázott a 4. órában, emiatt nem sikerült a bajnoki címet megszereznie. Érdemes volna fáradságos munkával javítani Enikő játékát a végső fázisban, a befektetett munka meg fogja hozni gyümölcsét!

A 14 évesek mezőnyében Pásti Anna 5 pontot szerezve 5. lett a lányok között! Anna csodálatosan küzdött, utolsó 4 játszmából 3,5 pontot szerezve példát mutatott küzdeni akarásból! Anna nyerte a legtöbb értékszámot az Uniós bajnokságon amivel nagy elismerést szerzett!

Azt gondolom jó verseny volt, a magyar csapat  3 érmet szerzett, és  jól helytállt az erős nemzetközi versenyen!