Két csoportban (U18 és U12), összesen 21 csapat és 151 játékos részvételével lezajlottak a 2021. évi Online Rapid Országos Ifjúsági Csapatbajnokság küzdelmei a Tornelo sakkszerveren.

Itthon ekkora létszámú mezőny eddig még nem mérte össze a tudását ezen a platformon, így a szervezők is némi izgalommal várták a kezdő sípszót.
A technikai problémák szerencsére elkerültek bennünket, és a csapatvezetők segítőkész hozzáállásának hála zökkenőmentesre sikerült a verseny.

Az U12-es kategóriában az aranyérem sorsa az Aquaréna Kőbánya SC és az MTK Budapest első csapatainak versenyfutásában dőlt el. A harmadik fordulóban a kőbányai alakulat 4:2-es győzelmével átvette a vezetést a rivális fővárosi csapattól, és a verseny végéig egy pontot meg is őrzött előnyéből. A képzeletbeli dobogó harmadik fokára a DVTK játékosai állhattak fel.
A bajnokság végeredménye (az MTK Budapest II. csapata az 1. táblán történt kontumálásért 1 büntetőpontot kapott):

10 10 TFSE III 7 0 0 7 8,0 0 0

Az U18-as kategóriában rajt-cél győzelmet aratott az MTK Budapest első helyen kiemelt csapata, a riválisok nem tudták megszorítani őket. Óriási volt a versenyfutás a második helyért, itt hatalmas küzdelemben, fél pont előnnyel az Atomerőmű SE Paks csapata kerekedett felül az Aquaréna Kőbánya SC-n.
A bajnokság végeredménye (az MTK Budapest III. csapata az 1. táblán történt kontumálásért 1 büntetőpontot kapott):