Az ELTE Lágymányosi Campusán rendezték május 15-én a sakkozók egyetemi-főiskolai országos bajnokságát a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség és az ELTE BEAC sakkszakosztályának közös szervezésében. A Déli tömb üvegpiramisos aulája kiemelkedően a legjobb helyszínt biztosította a két csoportban lebonyolított tornának.

A dr. Hetényi Géza (az 1972-es főiskolás bajnokság győztese 2016-ban hunyt el) emlékére szervezett tornán ezúttal tíz egyetem 54 versenyzője vett részt, 32-en a profik, 22-en az amatőrök között.

A 13 nemzetközi címviselő között 8 felnőtt válogatott versenyzőt is találtunk, akik igazolták a papírformát mindkét nem versengésében. A komoly létszám növekedés ellenére a 7 fordulós lebonyolítás elegendő volt a reális végeredmény kialakulásához. Az amatőr csoport hasonló formában megrendezett küzdelmei is meglepően magas fokon zajlottak, ami az ELTE-n zajló sakk-képzés eredményességét dicséri.

A profik és az amatőrök versenyén is a fővárosi egyetemek vitték a prímet, előbbin leginkább a nagymestereiknek köszönhetően.