A Danzhouban zajló szuperverseny ötödik fordulójában Lékó Péter a kínai Wang Hao ellen remizett. Nagymesterünk kihasználva ellenfele elhibázott bástyalépését minőséget nyert, de a zárt állásban anyagi előnyét nem tudta érvényesíteni. Az orosz Jan Nepomnjacsij sorozatban harmadik játszmáját is megnyerte, a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan elleni győzelmével egypontos előnnyel vezet. Az indiai Pentala Harikrishna a kínai Wang Yue, az ukrán Vaszilij Ivancsuk a kínai Ding Liren ellen nyitásban szerzett előnyét nem tudta győzelemig fokozni. Döntetlen született a kínai derbin, Bu Xiangzhi és Yu Yu Yangyi partijában is. Lékó hatodik partijában világos lesz Harikrishnával szemben.

A nyitást ma Lékó Péter tökéletesen megjátszotta, a királyszárnyon kezdeményezéshez jutott. A kínai Wang Hao a vezérszárnyon keresett ellenjátékot, de bástyájával „aknamezőre” lépett, anyagi vesztesége elkerülhetetlenné vált. Péter minőségelőnyének birtokában sajnos nem nyitotta az állást, ehelyett engedélyezte, hogy ellenfele lezárja a pozíciót, ahol már nem volt áttörési lehetősége. Nagymesterünk nagy esélyt szalasztott el.

Az orosz Jan Nepomnjacsij sorozatban harmadik játszmáját is megnyerte, mesterhármasával egypontos előnnyel vezet az olimpiai bajnok kínai trió előtt. A világbajnoknő Hou Ji-fan a kritikus állásban elmulasztotta a kedvező cserék lehetőségét, Nempomnjacsij gyalogot nyert, a huszárvégjátékban a négy gyalog a hárommal szembeni pozíciót jó technikával, bámulatosan könnyed játékkal érvényesítette.

Az indiai Pentala Harikrishna és az ukrán Vaszilij Ivancsuk is előnnyel került ki a nyitásból, de erőtlen játékuknak köszönhetően a kínai Wang Yue és Ding Liren is fokozatosan kiegyenlítette hátrányát, és elérték a döntetlent.

A kínai derbin Bu Xiangzhi és Yu Yangyi gyorsan megosztozott a ponton.

Az 5. forduló eredményei:
Jan Nepomnjacsij (orosz, 2725) – Hou Ji-fan (kínai, 2653) 1 – 0 (Vezérindiai védelem, 69)
Wang Hao (kínai, 2734) – Lékó Péter (magyar, 2712) döntetlen (Ragozin védelem, 52)
Pentala Harikrishna (indiai, 2755) – Wang Yue (kínai, 2730) döntetlen (Tarrasch védelem, 46)
Bu Xiangzhi (kínai, 2723) – Yu Yangyi (kínai, 2734) döntetlen (Angol megnyitás, 31)
Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2728) – Ding Liren (kínai, 2778) döntetlen (Réti megnyitás, 40)

7. Hainan Danzhou szuperverseny, 2016. július 7-16. kat. XX (2727)