Adós vagyok egy kis összefoglalóval a blitzversenyről, amely pár napja fejeződött be. A körülmények sajnos itt sem voltak a legjobbak. A már korábban is kritizált beléptetéssel volt a gond, illetve hogy a párosítás, ültetés elhúzódott. Nagyon sokat kellett várni a fordulók között, így pont az a pörgősség veszett ki a versenyből, amit ennek a műfajnak biztosítania kellene. A magyar csapattal sem vagyok teljesen elégedett, mert páran, akiknek kicsit rosszabbul ment a játék, túlságosan elengedték a versenyt, nem mindenkinél láttam a megfelelő küzdeni akarást.
Nem hiszem, hogy ebben az esetben az élőket kellene figyelni, de talán ennek is köszönhető, hogy ilyen rengeteget hagytak a versenyen a magyarok.
A magyar csapat Blitz eredményeit itt lehet megtekinteni:
Két játékost viszont szeretnék kiemelni (természetesen rajtuk kívül is voltak jó teljesítmények).
Az egyik Bodrogi Bendegúz, aki az O16 kategóriában 12,5/18 ponttal az 5. helyen végzett. Természetesen a 18 forduló alatt becsúsztak rosszabb eredmények is, de nem voltak nagy hullámvölgyei és szépen hajrázott a verseny végén. Kis szerencsével a dobogó is meglehetett volna, ugyanannyi pontot szerzett, mint a bronzérmes spanyol játékos. A Buchholz-számítás most a spanyoloknak kedvezett. A legtöbb pontot pedig ukrán sakkozók gyűjtötték. Az említett két nemzet a rapid és blitz tornán egyaránt szép eredményeket ért el.
Palczert Mátyás az O18 kategóriában küzdött eredményesen. Szintén 12,5 pontot gyűjtött és a 4. helyen végzett. Ő ráadásul az első (dupla)forduló kivételével minden partiban címviselővel játszott, és többek között az első kiemelt spanyol IM ellenfelétől is szerzett pontot, míg a második kiemelt lengyel IM játékost egyszer le is tudta győzni. Remek teljesítmény! Végül fél Buchholcz-ponttal maradt le a 3.helyről, ami kitekintve pl. az úszásra, nagyjából olyan, mint 100 gyorson 1 századdal maradni le a dobogóról.