A negyedik fordulóban a gyengébben induló lengyelek első csapatával küzdöttek meg fiaink, a lányokra a török első és szerb második csapat várt. A lengyel csapat jó játékerőt képvisel, amit 7. kiemelési sorszámuk is jelez, a török és szerb csapattal hasonló játékerőt képviseltek a magyar hölgyek.

Nem úgy alakult a mérkőzés a fiúknál, ahogyan szerettük volna, hiszen nagyon kevés esélyünk volt a győzelemre ezen a napon. Az első táblán Kántor Gergely viszonylag hamar elvesztette kis előnyét világossal, amit a megnyitásban szerzett, és sötétnek akadtak ellenesélyei, amit a játszma végére leszerelt nemzetközi mesterünk, így végül döntetlenné egyszerűsödött az állás. Kozák Ádám ellenfele világossal semmit sem kockáztatott, végig ügyelt arra, hogy legfiatalabb nemzetközi mesterünknek ne adjon semmilyen esélyt sem, így a cserék után döntetlenre egyszerűsödött az állás. Havasi Gergő is pillanatokra állt csak jobban világossal, ellenfele jó minőségáldozattal kiölte az életet az állásból, és már sötét állt előnyösebben, amikor egy jó áldozattal sikerült döntetlenbe menekülnünk. Egyedül az utolsó táblán volt tényleges esélyünk nyerni, ahol Bohus Ádám sötéttel szépen játszotta túl Kosakowskit, de a szokásos időzavarban többször is kihagyta a nyerést a középjátékban, így a végén rosszabb végjátékot kellett remire hozni, ami sikerült. Így küzdelmes 2-2 lett a vége.

A lányok második csapata nem bírt a gyengébbik szerb duóval, döntetlen lett a küzdelmes csata. Kassay Lillát meglepték a megnyitásban, viszont szép támadó állást hozott ki sötéttel, de egy végzetes hiba kiengedte az előnyt, és Nestorovic ezután már nem hibázott, kihasználta a középen rekedt király szorult helyzetét. Érseki Tamara hozta egyensúlyba az eredményt, aki világossal mattolta Srdanovic Jovanát. Tamarának jól bejött a készülése, amit erőteljes játékkal fejezett be. Kiváló támadó játszma volt.

Első számú válogatottunk nehéz helyzetbe került, hiszen Egyed Judit hamar anyagi hátrányba került sötéttel Arda ellen, és úgy tűnt hamar veszítünk, de ezután csodát művelt FIDE mesternőnk, hiszen különleges anyagi eloszlást vállalva, négy veszélyes gyaloggal indult el a királyszárnyon egy bástya ellenében. Világos hibáját kihasználva esélyünk nyílt a döntetlen elérésére a játszma végén, de egy rossz lépés kiengedte biztos fél pontot Judit kezéből. Küzdelemből jelesre vizsgáztunk. Kovács Judit nagyon jó állást ért el Európa-bajnok ellenfelével szemben, és úgy tűnt megszerzi első győzelmét, de az időzavaros hibák után leegyszerűsödött az állás, a remi pedig elkerülhetetlen lett Caglar Silával. Ha rutinosabbak a lányok, ezt a mérkőzést megnyerhették volna.

A negyedik fordulóban a fiúknál a németek elgázolták a horvátokat 3,5-0,5 arányban, így a mezőny élére ugrottak. Rangadót nyertek a szerbek és könnyed győzelmet arattak a moldávok is, így ők állnak a 2. helyen holtversenyben. A lányoknál az ukránok ismét nyertek, így egyedül vezetik a mezőnyt, nyertek az észtek, és a lengyel rangadót az első csapatuk nyerte a másodikkal szemben 2-0 arányban.

Hétfőn a fiúk az izraeli Rehovot ellen játszanak, a lányaink pedig a szlovák és lengyel válogatott ellen folytatják. A fordulók 15 órakor kezdődnek, a játszmákat élőben is lehet követni a http://www.eytcc2017.pl/en/ honlapon.