A Teheránban zajló Grand Prix-verseny harmadik fordulójában az egyetlen győzelmet a kínai Zhao Xue aratta, a grúz Nino Bacsiasvili ellen nyert. A félpontos előnnyel vezető orosz Natalija Pogonyina a kínai Ju Wenjunnal remizett. Megosztozott a ponton az ukrán Natalija Zsukova és a bolgár Antoaneta Sztefanova, a grúz Nana Dzagnidze és az indiai Humpy Koneru. Megszerezte első fél pontját a svéd Pia Cramling és az orosz Valentyina Gunyina.

R3-24

A tavalyi kieséses rendszerű világbajnokság második fordulójának egyik nagy meglepetése volt az orosz Natalija Pogonyina győzelme a rajtlistán második kínai Ju Wenjun ellen. Az iráni fővárosban Ju Wenjun nem tudott visszavágni vereségéért, a döntetlennel Pogonyina megőrizte félpontos előnyét.

R3-31

A harmadik játéknap egyetlen győzelmét a kínai Zhao Xue aratta, a grúz Nino Bacsiasvili elnézte, vagy lebecsülte a királyállását szétromboló tisztáldozatot. Zhao Xue könnyen nyert.

R3-22

Az ukrán Natalija Zsukova és a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova a Grünfeld védelemben vívott elméleti párbajt, a sorozatos cserék egyenlő álláshoz vezettek.

Meglepetésre csak 19 lépésig tartott az indiai Dronavalli Harika és az orosz Valentyina Gunyina játszmája.

A grúz Nana Dzagnidze a 2015/16-os GP-sorozat első, monacói tornáján öt vereséget is elszenvedett, krónikus időzavaraiban sokat hibázott. Teheránban láthatóan jobban osztja be idejét, kevesebbet kockáztat, a rajtlistát vezető indiai Humpy Koneruval kölcsönösen korrekt játék után osztozott meg a ponton.

A két vereséggel rajtoló svéd Pia Cramling az iráni Sarasadat Khademalsharieh Ragozin védelmét nem tudta feltörni, első fél pontját, ellenfele harmadik döntetlenét könyvelhette el.

A 3. forduló eredményei:
Zhao Xue (kínai, 2506) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2485) 1 – 0 (Elfogadott vezércsel, 34)
Natalija Zsukova (ukrán, 2484) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2509) döntetlen (Grünfeld védelem, 34)
Nana Dzagnidze (grúz, 2529) – Humpy Koneru (indiai, 2583) döntetlen (Vezércsel, 44)
Dronavalli Harika (indai, 2511) – Valentyina Gunyina (orosz, 2496) döntetlen (Vezérgyalog megnyitás, 19)
Pia Cramling (svéd, 2521) – (iráni, 2403) döntetlen (Ragozin védelem, 32)
Ju Wenjun (kínai, 2558) – Natalija Pogonyina (orosz, 2454) döntetlen (Réti megnyitás, 44)