A Danzhouban zajló szuperverseny negyedik fordulójában Lékó Péter világossal vereséget szenvedett az orosz Jan Nepomnjacsijtól. A szicíliai védelem bonyodalmai közepette nagymesterünk időzavarba került, a remek taktikus Jan ezt kihasználta, a győzelemmel átvette a vezetést. A kínai Ding Liren roszz rajtja után az éllovas honfitárs, Bu Xiangzhi ellen nyert. A másik kínai derbin Wang Yue érvényesítette gyalogelőnyét Wang Hao-val szemben. Lépésismétléssel lett gyors döntetlen a kínai Hou Ji-fan és az ukrán Vaszilij Ivancsuk játszmája. A kínai Yu Yangyi nem tudta áttörni az indiai Pentala Harikrishna kettős fedezékét. Lékó ötödik partiját Wang Hao ellen sötéttel játssza.

danzhou-7-reduced

A viadal negyedik játéknapján Lékó Péter elvesztette veretlenségét, világossal kapott ki az orosz Jan Nepomnjacsijtól. A szicíliai védelem Najdorf-változatában a 21. lépés jelentette a fordulatot, az elhibázott tervre az orosz Sakkozó átvette a kezdeményezést. Nagymesterünk időzavarát kihasználva taktikai fenyegetéseket is létrehozva került döntő fölénybe. Nepomnjacsij a tornán harmadik nyerését könyvelhette el, átvette a vezetést.

Az első számú kínai sakkozó, Ding Liren rossz rajtja után első győzelmét aratta. Az éllovas Bu Xiangzhi nem találta meg a kiegyenlítést biztosító változatot, vezére fölöslegesen bóklászott, ezt Ding Liren kihasználta.

A másik kínai derbin Wang Yue korán gyalogot nyert, de anyagi előnyének érvényesítése korántsem volt egyszerű feladat Wang Hao futópárja miatt. A címvédőt szabadgyalogja végül győzelemhez segítette.

A kínai Yu Yangyi nem tudta áttörni az indiai Pentala Harikrishna kettős fedezékét, a zárt állásban nem talált áttörési lehtőséget.
Lépésismétléssel gyors döntetlen született a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan és a négyszeres olimpiai bajnok ukrán Vaszilij Ivancsuk partijában.

A 4. forduló eredményei:
Hou Ji-fan (kínai, 2653) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2728) döntetlen (Szicíliai védelem, 18)
Ding Liren (kínai, 2778) – Bu Xiangzhi (kínai, 2723) 1 – 0 (Panov támadás, 48)
Yu Yangyi (kínai, 2734) – Pentala Harikrishna (indiai, 2755) döntetlen (Orosz huszárjáték, 87)
Wang Yue (kínai, 2730) – Wang Hao (kínai, 2734) 1 – 0 (Elfogadott vezércsel, 64)
Lékó Péter (magyar, 2712) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2725) 0 – 1 (Szicíliai védelem, 46)

7. Hainan Danzhou szuperverseny, 2016. július 7-16.  kat. XX (2727)