Ifjúsági Grand Prix 2022

Ifjúsági Grand Prix versenysorozat

és Körmérkőzéses Magyar Bajnokság 2022

 

A versenykiírás letölthető változata

 

Az Ifjúsági Bizottság javaslata alapján a 2022 évi egyéni korosztályos versenyek az U8-U10-U12-U14 korcsoportokban Grand Prix rendszerben kerülnek megrendezésre, amely az alábbiakban ismertetésre kerülő selejtező versenyekből áll majd.

A GP versenyek 1-15. helyezettjei szereznek pontot (lásd. GP táblázat) amelyek összesítésével alakul ki a korosztályos rangsor, ahonnét az 1-10 helyezettje jogosult a Körmérkőzéses Országos Döntőn való részvételre.

Az U16 és U18 korcsoportokban (élőpontszám átlag alapján) meghívásos versenyre kerül sor. Az ifjúsági ranglista 1-10 helyezettje versenyez körmérkőzéses formában.

A selejtező versenyek:

  1. Rapid Egyéni OB - 2022 április 29-01.
  2. Diákolimpia Egyéni OB - 2022 június 3-5.
  3. ORT Országos Elődöntő - 2022 június 23-26.

 

Áttekintő táblázat
Grand Prix 2022 GP-1 GP-2 GP-3 DÖNTŐ
Versenyek RAPID OB DIÁKOLIMPIA ORT Elődöntő Magyar Bajnokság
Gondolkodási idő FIDE Rapid
20 perc+5mp
FIDE Rapid
20 perc+5mp
FIDE Standard
60 perc+30mp
FIDE Standard
90 perc 40 lépésre majd+30 perc
Versenyrendszer Open Selejtezős Open Körmérkőzés
2014 január 1 - től U8 U8
(Élős és amatőr)
U8 U8
GP 1-10 helyezett
2012 január 1 - től U10 U10
(Élős és amatőr)
U10 U10
GP 1-10 helyezett
2010 január 1 - től U12 U12 Élős verseny U12 U12
GP 1-10 helyezett
2008 január 1 - től U14 U14 Élős verseny U14 U14
GP 1-10 helyezett
2006 január 1 - től U16
Élőátlag 1-10 h.
2004 január 1 - től U18
Élőátlag 1-10 h.

 

GP pont táblázat
Hely Rapid OB Diákolimpia OD Elődöntő
1. 30 pont 20 50
2. 26 pont 16 45
3. 23 pont 14 40
4. 20 pont 13 35
5. 18 pont 12 30
6. 16 pont 11 25
7. 14 pont 10 22
8. 12 pont 9 19
9. 10 pont 8 16
10. 8 pont 7 14
11. 6 pont 6 12
12. 5 pont 5 10
13. 4 pont 4 9
14. 3 pont 3 8
15. 2 pont 2 7

 

Az óvodás korúak, (miután a Diákolimpián nem jogosultak a részvételre) a részükre kialakított pontozással, az Óvodás Bajnokság eredményével vehetnek részt a GP versenyben, az alábbi pontokkal: 1. hely: 10 pont 2. hely: 9 pont 3. hely: 8 pont 4. hely: 7 pont 5. hely: 6 pont 6. hely: 5 pont 7. hely: 4 pont 8. hely: 3 pont 9. hely: 2 pont 10. hely: 1 pont

A GP verseny állása folyamatosan figyelemmel kísérhető lesz az MSSZ hivatalos oldalán (chess.hu) az Ifjúsági Sakk menüpontban.

FONTOS!
A GP versenysorozatban a 8 éven aluli versenyzők az év során nevezésidíj mentességet kapnak.

Az egyes versenyek helyszínei szervezés alatt állnak, később kerülnek ismertetésre, ezért türelmüket kérjük!

Körmérkőzéses Magyar Bajnoki Döntő,
a világversenyek kvalifikációja

Országos Bajnokság - 2020 július 23-31.
Körmérkőzés 9 fordulóval.
Játékidő: 90 perc+30 mp 40 lépésre, majd 30 perc + 30 mp/lépés
a játszma befejezéséig.

A Magyar Bajnokság Döntőjébe korcsoportonként az U8-U10-U12-U14 korosztályokban a GP verseny 1-10 helyezettje kap meghívást.

Az országos döntőre történő meghívás alapját az U8-U10-U12-U14 korosztályokban a GP versenyből kialakult rangsor képezi, a jogosult versenyző visszalépése esetén, a rangsorban szereplő tartalékhelyen (11-15.) végzettek kerülnek meghívásra. Ennek hiányában az esemény szervezője (MSSZ) dönt a meghívottak személyéről és az alkalmazott lebonyolításról.

A Magyar Bajnoki Döntő korcsoportonkénti bajnokai alanyi jogot szereznek a VB, az ezüstérmesek az EB részvételre.

Az U16-U18 korosztályokban az Élő-pont rangsor 1-10. helyezettje jogosult az Országos Döntőn való részvételre. Az Élőpont rangsor kiszámítása a meghatározott félév átlagértékszáma alapján történik.

Az átlagértékszám számítása az U16-18 korcsoportokban.

  • Időszak kezdete: 2022 január 1-én megjelenő FIDE-lista
  • Időszak vége: 2022 június 1-én közzétett FIDE-lista

A fenti időszakban megjelenő hivatalos értékszámok átlagából számoljuk a rangsort. A rangsorban szereplőknek legalább 20 Fide-játszmával kell rendelkezniük a fél-év során, amennyiben kevesebb játszmával zárják az időszakot, a hiányzó játszmánként 10 élőpont levonásra kerül az átlagából.

Példa. A versenyző 17 játszmát játszott és 2100 az átlag élője, így - 30 ponttal (3x10pont) 2070 lesz az Élő-átlaga a rangsorban.

A Magyar Bajnoki Döntő korcsoportonkénti bajnokai alanyi jogot szereznek a VB, az ezüstérmesek az EB részvételre.

Mindenkinek sikeres felkészülést és eredményes versenyzést kívánunk!

8 éves lányok:

L8 NÉV Egyesület
RAPID OB
Óvodás OB
DIÁKOLIMPIA
ORT-ELŐDÖNTŐ
Összes pont
1 Szentesi Julia Sara Barcza 26 14 50 90
2 Torok Kinga DVTK 14 16 45 75
3 Janosi Boglarka TFSE 20 13 40 73
4 Vadkerti Anna Meritum SE 23 11 35 69
5 Kiss Villo MTK 18 8 30 56
6 Farkas Roza Dunaharaszti MTK 30 20 50
7 Fekete Kitti Lövői SE 16 4 14 34
8 Somogyi Diana Tapolca 7 9 22 38
9 Kedves Arven Zoja Hajdúböszörmény 12 25 37
10 Hajnal Kitti Bástya DUSE 6 16 22
11 Bihary Cecília Ágnes Sió-Sakk SC 10 12 22
12 Tassi Flóra 19 19
13 Vadaszi Blanka Sárkány DSE 5 10 15
14 Orosz Tímea 12 12
15 Al Husari Zita Fatima Sakkmatyi 10 10
16 Kovács Lili Dorka 9 9
17 Daroczi Boglarka Sakkmatyi 8 8
18 Molnár Lujza 8 8
19 Morován Szabó Hargita Sirály Szabadidő SC 7 7
20 Gulyás Luca 6 6
21 Tavaszi Hajnalka 5 5
22 Ondrejko Eszter 3 3
23 Tóth Emma 2 2

10 éves lányok:

L10 NÉV Egyesület
RAPID OB
DIÁKOLIMPIA
ORT-ELŐDÖNTŐ
Összes pont
2 Illes-Nagy Nora Arrabona SISE 30 13 50 93
1 Hangyal Anna TFSE 23 20 45 88
4 Ferenczy Nora Arrabona SI SE 26 6 40 72
3 Wang Luomeng Kőbánya SC 20 14 30 64
6 Biro Csilla DEAC 18 10 35 63
5 Hangay Lilla Kőbánya SC 14 16 25 55
7 Miko Biborka Sakkmatyi 10 11 16 37
9 Csiszar Vivien Sakkmatyi 12 3 22 37
8 Horvath Karolina Váci SC SE 16 19 35
10 Vasenszky Kata Sára Szigetközi SE 12 14 26
11 Darvalics Luca Fanni Tapolca VSE 7 2 12 20
12 Medvegy Mária Magyar TE 9 9
13 Sido Sara Fehér Ló SE 8 8
14 Drajkó Luca 8 8
15 Lazsádi Lídia Dorottya DVTK 7 7
16 Kovacs Agnes DVTK 6 6
17 Vadaszi Nora Sárkány DSE 5 5
18 Horváth Adél 5 5
19 Kali Nora Edelényi VSE 4 4
20 Ványi Panna 4 4
Varga-Szabó Zóra 10 10

12 éves lányok:

L12 NÉV Egyesület
RAPID OB
DIÁKOLIMPIA
ORT-ELŐDÖNTŐ
Összes pont
1 Biro Beata DEAC 30 14 50 94
2 Molnar Dalma Reka TFSE 26 11 45 82
3 Balazs Szabina Zoe TFSE 18 20 40 78
4 Hangyal Dora TFSE 20 9 30 59
5 Kiss Inez MTK 14 12 25 51
6 Balogh Gerda Szombathelyi SI 5 35 40
7 Farkas Sara Dunaharaszti MTK 23 16 39
8 Toth Kinga DVTK 6 7 22 35
9 Balogh Borbala Kisújszállási SE 16 13 29
10 Torok Rita DVTK 8 14 22
11 Lazsadi Blanka Anna DVTK 12 8 20
12 Polgar Szilvia Békési TE 10 10 20
13 Brieber Dorottya 19 19
14 Vadkerti Bori Meritum SE 4 5 10 19
15 Schubert Lili 16 16
16 Samu Regina Anna 12 12
17 Meszaros Julia Barcza 7 7
18 Dörner Ilona Zsófia 6 6
19 Katona Hanna Maróczy SE 3 3

14 éves lányok:

L14 NÉV Egyesület
RAPID OB
DIÁKOLIMPIA
ORT-ELŐDÖNTŐ
Öszes pont
1 Kovacs Reka Géniusz SE Tata 16 20 50 86
2 Eros Vivien Géniusz SE Tata 23 10 40 73
3 Szarvas Nora Kőbánya SC 12 14 45 71
4 Lazsadi Kerka Lilla DVTK 26 16 25 67
5 Balazs Sztella Anna TFSE 20 12 35 67
6 Karacsonyi Luca Kőbánya SC 14 11 30 55
7 Beznicza Mira Spartacus Keszthely 7 13 19 39
8 Toth Timea MTK 4 7 22 33
9 Toth Lili MTK 30 30
10 Horvath Greta Bástya Duse 8 5 14 27
11 Bende Enikő Tünde 4 16 20
12 Nandin-Erdene Davaademberel DEAC 18 18
13 Ress Amira DVTK 6 6 12
14 Molnar Lili Hüsi SC 3 8 11
15 Farkas Virag Fehér Ló SE 10 10
16 Fenyő Blanka Panna 9 9
17 Kis Dalma Letti Tapolca VSE 5 10 15
18 Kovács Rebeka Zsófia 3 3
19 Paksai Nikoletta 2 2
20 Szőlősi Fanni 12 12

8 éves fiúk:

F8 NÉV Egyesület
RAPID OB
Óvodás OB
DIÁKOLIMPIA
ORT-ELŐDÖNTŐ
Összes pont
1 Marton-John Almos Kiran TFSE 30 16 50 96
2 Ilko-Toth Andras Bajnok SI 26 20 40 86
3 Szakolczai Alex MTK 18 14 45 77
4 Fekete Kristof Lövői SE 23 13 35 71
5 Novak Csanad Mihaly Miskolci Kisbocsok 20 11 30 61
6 Fan Xiaotong Barcza 12 12 25 49
7 Illes-Nagy Adam Arrabona SISE 16 7 19 42
8 Sopov-Elekes Lajos Maróczy SE 10 5 22 37
9 Kardos Andras Viadukt Biatorbágy 14 8 12 34
10 Mile Benjamin Janos Tapolca VSE 8 9 16 33
11 Cser Mátyás 5 9 14
12 Domokos Olivér 14 14
13 Kiss Peter Balazs Sárkány DSE 3 10 13
14 Kranabet Máté 4 8 12
15 Gólya Dávid Kőbánya SC 10 10
16 László Botond 10 10
17 Kiss Lőrinc István 9 9
18 Koncz Botond SENSE 6 2 8
19 Toth Lukacs Hajdúböszörmény 5 3 8
20 Bárdics Mirkó 8 8
21 Szabó Benett 7 7
22 Filatz Dániel 7 7
23 Csonka Borisz 6 6
24 Takács Nimród 6 6
25 Gondos Milan Karmin SE 4 4
26 Tári Árpád 4 4
27 Ződi Áron 3 3
28 Lakó Sámuel 2 2
29 Homoki Arnold Farkas Észak-Pesti KKSZE 2 2
30 Tagai Bence 1 1

10 éves fiúk:

F10 NÉV Egyesület
RAPID OB
DIÁKOLIMPIA
ORT-ELŐDÖNTŐ
Összes pont
1 Minga-Nagy Ábel Inti Kőbánya SC 30 14 50 94
2 Hangay Olivér Kőbánya SC 26 16 45 87
3 Hegedűs Bernát ASE Paks 23 20 40 83
4 Szőllősi Balázs Bajnok SI 20 30 50
5 Hegedus Zsombor Kőbánya SC 14 8 22 44
6 Mészáros-Csonka Dávid Meritum SE 16 11 12 39
7 Molnár-Sáska Tamás TFSE 2 35 37
8 Morován Szabó Lőrinc Sirály Szabadidő SC 10 25 35
9 Pápai Máté Arrabona Sakkiskola 13 19 32
10 Brieber Benedek Lövő SE 9 16 25
11 Dobra Adam Újpesti KSE 4 12 8 24
12 Pergel Bence Szombathelyi SI 3 5 14 22
13 Török Vilmos DVTK 6 4 10 20
14 Biro David Benedek TFSE 12 7 19
15 Takacs Armand Roland Nyíregyházi ESE 18 18
16 Liu Jiayu TFSE 10 10
17 Kardos Levente 9 9
18 Porpáczy Barnabás 7 7
19 Kiss Mate Botond Tiszaújvárosi SC 8 6
20 Davaademberel Margad-Erdene DEAC 6 6
21 Berkes Zoltan Barcza 5 5
22 Matejcsek Vajk Decs KSE 3 3
23 Bihary Kolos Barna Balatonszemes KSE 2 2

12 éves fiúk:

F12 NÉV Egyesület
RAPID OB
DIÁKOLIMPIA
ORT-ELŐDÖNTŐ
Összes pont
1 Karacsonyi Bank Kőbánya SC 30 20 40 90
2 Lehocz Jozsef Jr. Kőbánya SC 20 14 45 79
3 Feher Botond Hüsi SC 26 13 30 69
4 Bod Marton Barcza 12 50 62
5 Szabo Akos DVTK 6 10 35 51
6 Kovacs Kristof DVTK 23 16 39
7 Janosi Bence TFSE 14 8 12 34
8 Juhász Edmond Fehérgyarmati SE 9 22 31
9 Onodi Miklos TFSE 16 11 27
10 Horváth Mátyás Sándor Sió-Sakk SC 25 25
11 Horvath Andras MTK 8 14 22
12 Kása Barnabás Kőbánya SC 19 19
13 Sass Oscar Sárkány DSE 18 18
14 Kerekes László Fülöp Fehérvár SE 2 16 18
15 Herczeg Benedek Bástya DUSE 4 12 16
16 Baki Bence Bajai SC 7 8 15
17 Berla Zoltán Mété 6 9 15
18 Vad Roland Tibor 5 7 12
19 Mathe Levente Nandor Barcza 10 10
20 Bardics Marko Szombathelyi SI 7 7
21 Czibula Istvan Dunaharaszti MTK 5 5
19 Kármán Gergely 4 10 14
20 Sinoros-Szabo Mate Sirály SE 3 3
21 Kántor Róbert jr. 3 3

14 éves fiúk:

F14 NÉV Egyesület
RAPID OB
DIÁKOLIMPIA
ORT-ELŐDÖNTŐ
Összes pont
1 Csernyik Mark Kőbánya SC 30 50 80
2 Kolimar Kristof Pal Bányász SK Ajka 26 20 25 71
3 Giang Tran Nam Géniusz SE Tata 20 12 35 67
4 Matyassy Lazar MTK 16 14 22 52
5 Szegedy Matyas ASE Paks 8 40 48
6 Gergely Dániel MTK 2 45 47
7 Turcsanyi Vince Gergő DVTK 10 6 30 46
8 Bodrogi Bendeguz ASE Paks 14 16 14 44
9 Megyaszai Balazs Maróczy SE 18 7 9 34
10 Szakmary Domonkos Viadukt Biatorbágy 4 9 19 32
11 Kossela Peter Géniusz SE Tata 3 10 16 29
12 Marjanovic Alex Sakkcápák SE 23 4 27
13 Herczeg Marcell Bástya DUSE 5 5 12 22
14 Foldes Marton Gabor Kőbánya SC 6 13 19
15 Csontos Aron Széchenyi István ESE 7 11 18
16 Tóth Barnabás Tapolca VSE 8 7 15
18 Szabó-Tóth Gábor Tata 3 10 13
17 Szabo Marton Nandor Kőbánya SC 12 12
19 Panda Barnabás Kecskemét 8 8