Ifjúsági Grand Prix 2022

Ifjúsági Grand Prix versenysorozat

és Körmérkőzéses Magyar Bajnokság 2022

 

A versenykiírás letölthető változata

 

Az Ifjúsági Bizottság javaslata alapján a 2022 évi egyéni korosztályos versenyek az U8-U10-U12-U14 korcsoportokban Grand Prix rendszerben kerülnek megrendezésre, amely az alábbiakban ismertetésre kerülő selejtező versenyekből áll majd.

A GP versenyek 1-15. helyezettjei szereznek pontot (lásd. GP táblázat) amelyek összesítésével alakul ki a korosztályos rangsor, ahonnét az 1-10 helyezettje jogosult a Körmérkőzéses Országos Döntőn való részvételre.

Az U16 és U18 korcsoportokban (élőpontszám átlag alapján) meghívásos versenyre kerül sor. Az ifjúsági ranglista 1-10 helyezettje versenyez körmérkőzéses formában.

A selejtező versenyek:

  1. Rapid Egyéni OB - 2022 április 29-01.
  2. Diákolimpia Egyéni OB - 2022 június 3-5.
  3. ORT Országos Elődöntő - 2022 június 23-26.

 

Áttekintő táblázat
Grand Prix 2022 GP-1 GP-2 GP-3 DÖNTŐ
Versenyek RAPID OB DIÁKOLIMPIA ORT Elődöntő Magyar Bajnokság
Gondolkodási idő FIDE Rapid
20 perc+5mp
FIDE Rapid
20 perc+5mp
FIDE Standard
60 perc+30mp
FIDE Standard
90 perc 40 lépésre majd+30 perc
Versenyrendszer Open Selejtezős Open Körmérkőzés
2014 január 1 - től U8 U8
(Élős és amatőr)
U8 U8
GP 1-10 helyezett
2012 január 1 - től U10 U10
(Élős és amatőr)
U10 U10
GP 1-10 helyezett
2010 január 1 - től U12 U12 Élős verseny U12 U12
GP 1-10 helyezett
2008 január 1 - től U14 U14 Élős verseny U14 U14
GP 1-10 helyezett
2006 január 1 - től U16
Élőátlag 1-10 h.
2004 január 1 - től U18
Élőátlag 1-10 h.

 

GP pont táblázat
Hely Rapid OB Diákolimpia OD Elődöntő
1. 30 pont 20 50
2. 26 pont 16 45
3. 23 pont 14 40
4. 20 pont 13 35
5. 18 pont 12 30
6. 16 pont 11 25
7. 14 pont 10 22
8. 12 pont 9 19
9. 10 pont 8 16
10. 8 pont 7 14
11. 6 pont 6 12
12. 5 pont 5 10
13. 4 pont 4 9
14. 3 pont 3 8
15. 2 pont 2 7

 

Az óvodás korúak, (miután a Diákolimpián nem jogosultak a részvételre) a részükre kialakított pontozással, az Óvodás Bajnokság eredményével vehetnek részt a GP versenyben, az alábbi pontokkal: 1. hely: 10 pont 2. hely: 9 pont 3. hely: 8 pont 4. hely: 7 pont 5. hely: 6 pont 6. hely: 5 pont 7. hely: 4 pont 8. hely: 3 pont 9. hely: 2 pont 10. hely: 1 pont

A GP verseny állása folyamatosan figyelemmel kísérhető lesz az MSSZ hivatalos oldalán (chess.hu) az Ifjúsági Sakk menüpontban.

FONTOS!
A GP versenysorozatban a 8 éven aluli versenyzők az év során nevezésidíj mentességet kapnak.

Az egyes versenyek helyszínei szervezés alatt állnak, később kerülnek ismertetésre, ezért türelmüket kérjük!

Körmérkőzéses Magyar Bajnoki Döntő,
a világversenyek kvalifikációja

Országos Bajnokság - 2020 július 23-31.
Körmérkőzés 9 fordulóval.
Játékidő: 90 perc+30 mp 40 lépésre, majd 30 perc + 30 mp/lépés
a játszma befejezéséig.

A Magyar Bajnokság Döntőjébe korcsoportonként az U8-U10-U12-U14 korosztályokban a GP verseny 1-10 helyezettje kap meghívást.

Az országos döntőre történő meghívás alapját az U8-U10-U12-U14 korosztályokban a GP versenyből kialakult rangsor képezi, a jogosult versenyző visszalépése esetén, a rangsorban szereplő tartalékhelyen (11-15.) végzettek kerülnek meghívásra. Ennek hiányában az esemény szervezője (MSSZ) dönt a meghívottak személyéről és az alkalmazott lebonyolításról.

A Magyar Bajnoki Döntő korcsoportonkénti bajnokai alanyi jogot szereznek a VB, az ezüstérmesek az EB részvételre.

Az U16-U18 korosztályokban az Élő-pont rangsor 1-10. helyezettje jogosult az Országos Döntőn való részvételre. Az Élőpont rangsor kiszámítása a meghatározott félév átlagértékszáma alapján történik.

Az átlagértékszám számítása az U16-18 korcsoportokban.

  • Időszak kezdete: 2022 január 1-én megjelenő FIDE-lista
  • Időszak vége: 2022 június 1-én közzétett FIDE-lista

A fenti időszakban megjelenő hivatalos értékszámok átlagából számoljuk a rangsort. A rangsorban szereplőknek legalább 20 Fide-játszmával kell rendelkezniük a fél-év során, amennyiben kevesebb játszmával zárják az időszakot, a hiányzó játszmánként 10 élőpont levonásra kerül az átlagából.

Példa. A versenyző 17 játszmát játszott és 2100 az átlag élője, így - 30 ponttal (3x10pont) 2070 lesz az Élő-átlaga a rangsorban.

A Magyar Bajnoki Döntő korcsoportonkénti bajnokai alanyi jogot szereznek a VB, az ezüstérmesek az EB részvételre.

Mindenkinek sikeres felkészülést és eredményes versenyzést kívánunk!

8 éves lányok:

L8 NÉV Egyesület
RAPID OB
DIÁKOLIMPIA
ORT-ELŐDÖNTŐ
OB
Összes
pontszám
1 Farkas Roza Dunaharaszti MTK 30
2 Szentesi Julia Sara Barcza 26
3 Vadkerti Anna Meritum SE 23
4 Janosi Boglarka TFSE 20
5 Kiss Villo MTK 18
6 Fekete Kitti Lövői SE 16
7 Torok Kinga DVTK 14
8 Kedves Arven Zoja Hajdúböszörmény 12
9 Al Husari Zita Fatima Sakkmatyi 10
10 Daroczi Boglarka Sakkmatyi 8
11 Somogyi Diana Tapolca 7
12 Hajnal Kitti Bástya DUSE 6
13 Vadaszi Blanka Sárkány DSE 5

10 éves lányok:

L10 NÉV Egyesület
RAPID OB
DIÁKOLIMPIA
ORT-ELŐDÖNTŐ
OB
Összes
pontszám
1 Illes-Nagy Nora Arrabona SISE 30
2 Ferenczy Nora Arrabona SI SE 26
3 Hangyal Anna TFSE 23
4 Wang Luomeng Kőbánya SC 20
5 Biro Csilla DEAC 18
6 Horvath Karolina Váci SC SE 16
7 Hangay Lilla Kőbánya SC 14
8 Csiszar Vivien Sakkmatyi 12
9 Miko Biborka Sakkmatyi 10
10 Sido Sara Fehér Ló SE 8
11 Darvalics Luca Fanni Tapolca VSE 7
12 Kovacs Agnes DVTK 6
13 Vadaszi Nora Sárkány DSE 5
14 Kali Nora Edelényi VSE 4

12 éves lányok:

L12 NÉV Egyesület
RAPID OB
DIÁKOLIMPIA
ORT-ELŐDÖNTŐ
OB
Összes
pontszám
1 Biro Beata DEAC 30
2 Molnar Dalma Reka TFSE 26
3 Farkas Sara Dunaharaszti MTK 23
4 Hangyal Dora TFSE 20
5 Balazs Szabina Zoe TFSE 18
6 Balogh Borbala Kisújszállási SE 16
7 Kiss Inez MTK 14
8 Lazsadi Blanka Anna DVTK 12
9 Polgar Szilvia Békési TE 10
10 Torok Rita DVTK 8
11 Meszaros Julia Barcza 7
12 Toth Kinga DVTK 6
13 Balogh Gerda Szombathelyi SI 5
14 Vadkerti Bori Meritum SE 4
15 Katona Hanna Maróczy SE 3

14 éves lányok:

L14 NÉV Egyesület
RAPID OB
DIÁKOLIMPIA
ORT-ELŐDÖNTŐ
OB
Összes
pontszám
1 Toth Lili MTK 30
2 Lazsadi Kerka Lilla DVTK 26
3 Eros Vivien Géniusz SE Tata 23
4 Balazs Sztella Anna TFSE 20
5 Nandin-Erdene Davaademberel DEAC 18
6 Kovacs Reka Géniusz SE Tata 16
7 Karacsonyi Luca Kőbánya SC 14
8 Szarvas Nora Kőbánya SC 12
9 Farkas Virag Fehér Ló SE 10
10 Horvath Greta Bástya Duse 8
11 Beznicza Mira Spartacus Keszthely 7
12 Ress Amira DVTK 6
13 Kis Dalma Letti Tapolca VSE 5
14 Toth Timea MTK 4
15 Molnar Lili Hüsi SC 3

8 éves fiúk:

F8 NÉV Egyesület
RAPID OB
DIÁKOLIMPIA
ORT-ELŐDÖNTŐ
OB
Összes
pontszám
1 Marton-John Almos Kiran TFSE 30
2 Ilko-Toth Andras Bajnok SI 26
3 Fekete Kristof Lövői SE 23
4 Novak Csanad Mihaly Miskolci Kisbocsok 20
5 Szakolczai Alex MTK 18
6 Illes-Nagy Adam Arrabona SISE 16
7 Kardos Andras Viadukt Biatorbágy 14
8 Fan Xiaotong Barcza 12
9 Sopov-Elekes Lajos Maróczy SE 10
10 Mile Benjamin Janos Tapolca VSE 8
11 Koncz Botond SENSE 7
12 Toth Lukacs Hajdúböszörmény 6
13 Gondos Milan Karmin SE 5
14 Kiss Peter Balazs Sárkány DSE 4
15 Homoki Arnold Farkas Észak-Pesti KKSZE 3

10 éves fiúk:

F10 NÉV Egyesület
RAPID OB
DIÁKOLIMPIA
ORT-ELŐDÖNTŐ
OB
Összes
pontszám
1 Minga-Nagy Abel Inti Kőbánya SC 30
2 Hangay Oliver Kőbánya SC 26
3 Hegedus Bernat ASE Paks 23
4 Szollosi Balazs Bajnok SI 20
5 Takacs Armand Roland Nyíregyházi ESE 18
6 Meszaros-Csonka David Meritum SE 16
7 Hegedus Zsombor Kőbánya SC 14
8 Biro David Benedek TFSE 12
9 Liu Jiayu TFSE 10
10 Kiss Mate Botond Tiszaújvárosi SC 8
11 Torok Vilmos DVTK 7
12 Berkes Zoltan Barcza 6
13 Dobra Adam Újpesti KSE 5
14 Pergel Bence Szombathelyi SI 4
15 Molnar-Saska Tamas TFSE 3

12 éves fiúk:

F12 NÉV Egyesület
RAPID OB
DIÁKOLIMPIA
ORT-ELŐDÖNTŐ
OB
Összes
pontszám
1 Karacsonyi Bank Kőbánya SC 30
2 Feher Botond Hüsi SC 26
3 Kovacs Kristof DVTK 23
4 Lehocz Jozsef Jr. Kőbánya SC 20
5 Sass Oscar Sárkány DSE 18
6 Onodi Miklos TFSE 16
7 Janosi Bence TFSE 14
8 Bod Marton Barcza 12
9 Mathe Levente Nandor Barcza 10
10 Horvath Andras MTK 8
11 Bardics Marko Szombathelyi SI 7
12 Szabo Akos DVTK 6
13 Czibula Istvan Dunaharaszti MTK 5
14 Herczeg Benedek Bástya DUSE 4
15 Sinoros-Szabo Mate Sirály SE 3

14 éves fiúk:

F14 NÉV Egyesület
RAPID OB
DIÁKOLIMPIA
ORT-ELŐDÖNTŐ
OB
Összes
pontszám
1 Csernyik Mark Kőbánya SC 30
2 Kolimar Kristof Pal Bányász SK Ajka 26
3 Marjanovic Alex Sakkcápák SE 23
4 Giang Tran Nam Géniusz SE Tata 20
5 Megyaszai Balazs Maróczy SE 18
6 Matyassy Lazar MTK 16
7 Bodrogi Bendeguz ASE Paks 14
8 Szabo Marton Nandor Kőbánya SC 12
9 Turcsanyi Vince Gergo DVTK 10
10 Szegedy Matyas ASE Paks 8
11 Csontos Aron Széchenyi István ESE 7
12 Foldes Marton Gabor Kőbánya SC 6
13 Herczeg Marcell Bástya DUSE 5
14 Szakmary Domonkos Viadukt Biatorbágy 4
15 Kossela Peter Géniusz SE Tata 3