ARANY A FIÚKNAK, BRONZ A LÁNYOKNAK!

ARANY  A FIÚKNAK, BRONZ A LÁNYOKNAK!

A 9-ik forduló is bővelkedett több mérkőzésen izgalmakban.
Fiaink ebből kimaradtak és simán vertük Szlovákiát.
Mihók Olivér ellenfelének a tegnapi komikus rontása után, ma nyernie kellett volna a nagymesteri normához.
Olivér kiválóan felkészült és ezzel teljesen kizökkentette ellenfelét, majd egy tetszetős kombinációval nyert.
Nagy Gábor kedvezőbb állást adott döntetlenre, mert a másik két tábla is szépen nézett ki.
Kozák Ádám erőteljes támadást intézett. Kettős gyalogáldozata teljesen megzavarta ellenfelét, aki már
nehéz állásban elvesztett egy tisztet. Csonka Balázsnak bástyája és futója maradt bástya ellenében.Ez döntetlenül végződött. 3-1 ide.
A többi mérkőzés eredményei számunkra kedvezően alakultak és így elsők lettünk. Egyébként a második (Csehország) és a harmadik (Ausztria) csapatát is legyőztük.

Lány csapatunk mérkőzésén bőven akadt izgalom a dobogóért rivális olaszok ellen. Juhász Barbara egy jól előkészített változattal gyorsan nyert.
Havanecz Bianka kitért a lépésismétlés elöl, majd simán veszített. Varga Klára nagyon jól állt, de egy szép kombináció helyett semlegeseket lépett és így döntetlen lett a játszma. Gaál Zsókának gyalogelőnyös bástyavégjátéka volt. Ekkor teljesen érthetetlen módon egy vesztett gyalogvégjátékot választott. Szerencsére ellenfele belesett egy 3-szori tükörképbe, így megúsztuk. A 2-2 vel harmadikok lettünk.