A St. Louisban zajló amerikai bajnokság hatodik fordulójában Fabiano Caruana tetszetős kiskombinációval használta ki Alexander Onischuk alapsori gyengeségét, negyedik győzelmével félpontos előnnyel vezet. Wesley So remizett Hikaru Nakamurával. Kölcsönösen kihagyott lehetőségek után osztozott meg a ponton Gata Kamsky és Ray Robson. Megszerezte első győzelmét Alexander Shabalov.

_J5B0248

Fabiano Caruana negyedik győzelmével ismét félpontos előnnyel áll az élen. A spanyol megnyitásban vívott elméleti párbajt Alexander Onischukkal, gyalogelőnnyel zárta a kisebb adok-kapok küzdelmet. Tanulságos módon használta ki Onischuk alapsori gyengeségét, tetszetős kiskombinációval nyert.

A címvédő Hikaru Nakamura a francia védelemre szavazott Wesley So elleni rangadóján. So elmulasztotta az előnybe kerülési lehetőséget, tisztáldozattal örökös sakkot kényszerített ki.

Sorozatban negyedszer remizett Ray Robson, taktikailag sebezhetőnek bizonyult, Gata Kamsky azonban nem élt a felkínált lehetőségekkel, majd Robson is kihagyta a nyerőesélyt adó folytatást.

A bajnokság legidősebb résztvevője, Alexander Shabalov könnyen szerezte meg első győzelmét, Samuel L Shankland harmadik vereségét szenvedte el.

Kiegyenlített küzdelem után lett döntetlen Varuzhan Akobian és Aleksandr Lenderman, valamint Akshat Chandra és Jeffery Xiong játszmája.

A 6. forduló eredményei:
Varuzhan Akobian (2615) – Aleksandr Lenderman (2618) döntetlen (Vezércsel, 53)
Gata Kamsky (2678) – Ray Robson (2663) döntetlen (Katalán megnyitás, 46)
Akshat Chandra (2477) – Jeffery Xiong (2618) döntetlen (Vezérindiai védelem, 36)
Fabiano Caruana (2795) – Alexander Onischuk (2664) 1 – 0 (Spanyol megnyitás, 28)
Samuel Shankland (2656) – Alexander Shabalov (2528) 0 – 1 (Szicíliai védelem, 42)
Wesley So (2773) Hikaru Nakamura (2788) döntetlen (Francia védelem, 36)