Bilbaóban, a Chess Masters Final negyedik fordulójában a világbajnok Magnus Carlsen újabb győzelmet aratott, az amerikai Wesley So ellen 26 lépésben nyert. A világelsőnek már 3 pont az előnye a holland Anish Girivel remiző amerikai Hikaru Nakamurával szemben. Gyors döntetlen született a kínai Wei Yi és az orosz Szergej Karjakin partijában.

04

Nagyon elégedetten nyilatkozott sorozatban harmadik győzelme után Magnus Carlsen, egyre jobbnak érzi játékát. A spanyol megnyitású partiban az amerikai Wesley So a világbajnok eredeti játékával szemben hibás döntéseket hozott. Nem játszotta meg a szokásos Hf8-e6 manővert, elhibázott volt a 15…Vf7 lépése is, gyanús a 16…Hc5. Királya középen rekedt, a játszma a 21. lépésben eldőlt, Vc3! után sötétnek már nem volt védelme. A tornán eddig Carlsen mind a négy játszmájában döntés született, az első fordulóbeli fiaskó után mesterhármassal tört az élre.

A viadalon egyértelműen Carlsen a sztár, míg a világbajnoki kihívó orosz Szergej Karjakin messze legjobb formájától. Láthatóan megviselte a világbajnoktól elszenvedett tegnapi veresége, a kínai Wei Yi ellen csak 23 lépésig tartott a játszmája, gyors lépésismétléssel kötött békét.

A holland Anish Giri negyedszer is remizett. Érdekes küzdelmet vívott az amerikai Hikaru Nakamurával,az ún. anti-meráni változatban. számos eredeti lépést is láttunk az ütközetben, amely végül örökös sakkal ért véget.

A 4. forduló eredményei:
Magnus Carlsen (norvég, 2855) – Wesley So (amerikai, 2770) 1 – 0 (Spanyol megnyitás, 26)
Hikaru Nakamura (amerikai, 2787) – Anish Giri (holland, 2785) döntetlen (Félszláv védelem, 47)
Wei Yi (kínai, 2696) – Szergej Karjakin (orosz, 2773) döntetlen (Katalán megnyitás, 23)