A IX. Csaba Árpád Emlékverseny az idei évben a 2024. évi magyar Nyílt Rapid és Blitz Sakkverseny is volt. Mindkét versenyen bravúros magyar sikerek születtek.
A Blitz Bajnokság győztese a magyar olimpiai “A” csapat tagja, Sanan Sjugirov lett ( itt írtunk erről),

A magyar rapid bajnokság győztese Bánusz Tamás, az olimpiai “B” csapat tagja, a második helyen Balog Imre végzett, a bronzérmes pedig Prohászka Péter lett, az olimpiai “B” csapat tagja.

GRATULÁLUNK!

A női magyar bajnokság győztese Gaál Zsóka, a második helyen Terbe Julianna, a harmadik helyen  Hoang Thanh Trang végzett.

Mindhárman az olimpiai női “A” csapat tagjai.

A IX. Csaba Árpád emlékverseny dobogósai:

Nők:

Khotenashvili Bella 🇬🇪 (8 pont), Gaál Zsóka 🇭🇺 (7 pont), Terbe Julianna 🇭🇺 (6,5 pont)

Férfiak:

Eljanov Pavel (9 pont), Bánusz Tamás (9 pont), Balog Imre (8,5 pont)

Eredmények

Gaál Zsóka:

“Nagyon jól éreztem magam, és nagyon örülök ennek a versenynek, amit minden évben megrendeznek itt, Ajkán. Fantasztikus volt ennyi jó játékost látni is, és néhányukkal nekem is sikerült összekerülnöm. Nagyon tanulságos verseny volt számomra az olimpiai felkészülés előtt, és boldog vagyok, hogy én lehetek a női magyar bajnok.”

Bánusz Tamás:

“Négy évvel ezelőtt nyertem már itt, nem először jártam ezen a versenyen. Éppen egy négy napos edzőtáborból jöttünk, úgyhogy játékban voltunk. Jól éreztem magam, ilyenkor a barátokkal is összejövünk. Ennél jobb eredmény nem kell, teljesen elégedett vagyok, nagyon örülök neki!

Dr. Csaba Árpád, a verseny szervezője:

“Nagyon jól sikerült ez a három nap, ilyenre számítottam! Izgalmas partik születtek, sportszerűen zajlott a játék. Nagyon jó volt a válogatottakat látni, szerintem jó úton járnak, hogy az olimpián jól szerepeljenek. Köszönet a támogatóknak, köztük fő támogatónknak, a Magyar Sakk Szövetségnek!”

A verseny egybe esett azzal a Guiness rekord-felállítási kísérlettel, amelyet a Nemzetközi Sakk Szövetség kezdeményezett. A FIDE 24 óra alatt összesen 5,4 millió meccset bonyolított le, amelynek részese volt július 20-án az ajkai bajnokság is.