Batumiban, a Grand Prix-verseny második játéknapján négy játszma végződött döntéssel. A legnagyobb meglepetést az ukrán exvilágbajnoknő Marija Muzicsuk veresége jelentette, a francia Almira Szkripcsenko sötéttel győzte le. A grúz Lela Dzsavahasvili és az orosz Olga Girja megszerezte második győzelmét, kalandos partiban javított az orosz Valentyina Gunyina. A grúzok legjobbja, Nana Dzagnidze remizett az ukrán Anna Muzicsukkal, az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk a grúz Nino Bacsiasvilivel.

_MG_2547

A 2015/16-os Grand Prix-sorozat harmadik versenyének második fordulójának szenzációját az ukrán exvilágbajnoknő Marija Muzicsuk veresége jelentette. A szicíliai védelmű partiban nem látta be, hogy az egykor moldáviai színekben kontinensbajnokságot nyert francia Almira Szkripcsenko kiegyenlítette esélyeit. Rossz tervet választva végképp átengedte a kezdeményezést ellenfelének, aki némi bizonytalankodás után győzelemre vezette haderejét.

A játéknap grúz rangadóját Lela Dzsavahasvili és Bela Hotenasvili játszotta, a hullámzó csatában különösen a kölcsönös időzavarban hibáztak mindketten, Lela huszárjai végül sikerrel segítették a szabadgyalogok előrenyomulását.

_MG_2572

Az utolsó pillanatban meghívást kapott orosz Olga Girja újabb értékes győzelmet aratott. A kínai Zhao Xue két éve még ötödik volt a világranglistán, fokozatosan vesztette el előkelő helyezését, egyre bizonytalanabbá vált a játéka. Olga ellen minőséget vesztett, jobban is védekezhetett volna, a bástyavégjátékban kizárt királya miatt már nem volt mentsége.

Nem nélkülözte a fordulatokat az örmény Elina Danieljan és az orosz Valentyina Gunyina játszmája sem. Danieljan bosszankodhat, hiszen többször is elmulasztotta az előnybe kerülés lehetőségét, majd addig ügyetlenkedett, hogy a háromszoros olimpiai bajnoknő szabadgyalogja eldöntötte a játszma sorsát.

A négy eldőlt parti mellett még két döntetlen született. Az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk aligha lehet elégedett a grúz Nino Bacsiasvili elleni remijével.

A grúz Nana Dzagnidze és az ukrán Anna Muzicsuk partija kiegyenlített erők küzdelmét hozta, logikus végeredménnyel.

A 2. forduló eredményei:Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2557) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2476) döntetlen (Spanyol megnyitás, 39)
Olga Girja (orosz, 2442) – Zhao Xue (kínai, 2504) 1 – 0 (Nimzoindiai védelem, 64)
Elina Danieljan (örmény, 2445) – Valentyina Gunyina (orosz, 2497) 0 – 1 (Félszláv védelem, 55)
Marija Muzicsuk (ukrán, 2561) – Almira Szkripcsenko (francia, 2453) 0 – 1 (Szicíliai védelem, 57)
Nana Dzagnidze (grúz, 2535) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2555) döntetlen (Grünfeld védelem, 47)
Lela Dzsavahasvili (grúz, 2489) – Bela Hotenasvili (grúz, 2493) 1 – 0 (Nimzoindiai védelem, 48)

1-2. Olga Girja és Lela Dzsavahasvili 2 pont
3. Almira Szkripcsenko 1,5
4-7. Valentyina Gunyina, Anna Muzicsuk, Nana Dzagnidze és Nino Bacsiasvili 1
8-12. Elina Danieljan, Bela Hotenasvili, Zhao Xue, Marija Muzicsuk és Alekszandra Kosztenjuk 0,5

A 3. forduló párosítása:Bela Hotenasvili – Alekszandra Kosztenjuk