A világbajnok-jelölti verseny félidejében az örmény Levon Aronjan és az orosz Szergej Karjakin holtversenyben vezet. A viadal hetedik fordulójában remiztek egymással, fél pont az előnyük az indiai exvilágbajnok Viswanathan Anand előtt. A torna doyenje a legfiatalabb résztvevővel, a holland Anish Girivel osztozott meg a ponton. Megszerezte első győzelmét az amerikai Hikaru Nakamura, a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov harmadik vereségét szenvedte el. Az orosz Peter Szvidler nyerőesélyes állását döntetlenre rontotta az amerikai Fabiano Caruanával szemben. A viadal eddig lejátszott 28 partijában csak hét győzelem született.

r07-01am

A Moszkvában zajló világbajnok-jelölti verseny első körének utolsó fordulójában a két éllovas, az orosz Szergej Karjakin és az örmény Levon Aronjan partiját fokozott érdeklődés kísérte, de küzdelmük némi csalódást okozott. „Mindketten követtünk el hibákat” – értékelte a partit Karjakin. Elégedetlen volt a nyitással, Aronjan a5-a4-es terve meglepetéssel érte, a 10.h4 lépést rosszbak ítélte. Az örmény nagymester folytathatta volna vezérszárnyi akcióját, siettette az eseményeket f4-gyel, a cserék egyenlő álláshoz vezettek. A döntetlennel megőrizték félpontos előnyüket.

r07-04am

Gyorsan remizett egymással a torna doyenje, a 46 éves indiai exvilágbajnok Viswanathan Anand és a legfiatalabb résztvevő, a 21 esztendős Anish Giri. A holland titán hét döntetlennel zárta az első kört, Anand + 1-gyel.

Az orosz Peter Szvidler nagy esélyt szalasztott el. A tavalyi Világkupa ezüstérmese jó érzékkel áldozott tisztet az amerikai Fabiano Caruanával vívott csatában. A bonyodalmak végén nyerőesélyes végjátékot játszhatott, de többször is elszalasztotta a jobb folytatásokat. Caruana megmentette a partit, első számú esélyesként csak hét remit könyvelhetett el.

Megszerezte első győzelmét az amerikai Hikaru Nakamura, harmadszor kapott ki a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov. A sereghajtók partijában Topalov érdekes tisztáldozatot hozott, de a jó folytatással adós maradt, majd nagyot hibázott. Nakamura az örmény Levon Aronjantól elszenvedett tegnapi veresége után kisebb pontatlanság után beírhatta az egész pontot.

Vasárnaptól a nagymesterek ellenkező színelosztással ismét megmérkőznek egymással, alighanem folytatódik a nagy taktikázás.

A 7. forduló eredményei:
Peter Szvidler (orosz, 2757) – Fabiano Caruana (amerikai, 2794) döntetlen (Angol megnyitás, 45)
Szergej Karjakin (orosz, 2760) – Levon Aronjan (örmény, 2786) döntetlen (Réti megnyitás, 31)
Hikaru Nakamura (amerikai, 2790) – Veszelin Topalov (bolgár, 2780) 1 – 0 (Szláv védelem, 39)
Anish Giri (holland, 2793) – Viswanathan Anand (indiai, 2762) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 31)

1-2. Levon Aronjan és Szergej Karjakin 4,5 pont