Lvivben lépésismétléses döntetlennel fejeződött be a címvédő Marija Muzicsuk és kihívója, az exvilágbajnoknő Hou Ji-fan világbajnoki döntőjének ötödik partija. A kínai exvilágbajnoknő ezúttal angol megnyitást játszott, az ukrán világbajnoknő gond nélkül egyenlített ki, minimális előnyt is elért. A sorozatos cserék után a 33. lépésben egyeztek meg a döntetlenben. Hou Ji-fan a párharc félidejében 3-2-re vezet, a szerdai hatodik játszmában Marija Muzicsuk játszik világossal.

A tíz játszmásra tervezett világbajnoki döntő ötödik partijában a kihívó Hou Ji-fan az angol megnyitást választotta. A negyedik játszma lefolyása úgy tűnik, hogy meggyőzte a kínai exvilágbajnoknőt, hogy a címvédő Marija Muzicsuk segítőivel, szekundánsaival jól felkészült a spanyol megnyitás nyílt változatából.

chess-women-Lviv-2016-03-08_6277sa_HBR

Hou Ji-fan meglepetésnek szánta a nyitást, de Marija Muzicsuk gond nélkül egyenlített ki, szemre kicsit tetszetősebb állást is elért. A harmadik vb-döntőjét játszó, így már rutinos 22 éves exvilágbajnoknő egypontos előnyének birtokában nem kockáztatott, sorozatos cserékkel megszületett a negyedik pontosztozkodás, a döntő félidejében 3-2-re vezet.

A világbajnoki döntő 5. játszmája:
Hou Ji-fan (kínai, 2667) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2563) döntetlen (Angol megnyitás, 33)

A világbajnoki döntő állása:
Marija Muzicsuk – Hou Ji-fan 2 – 3 (döntetlen, 0 – 1, döntetlen, döntetlen, döntetlen)