Az Újvidéken zajló 32. Klubcsapatok Európa-kupájának negyedik fordulója után már csak három együttes százszázalékos. A férficsapatok versenyében a szentpétervári Mednyij Vszadnik és a macedón Alkaloid, a női viadalon a monacói Cercle d’Echecs Monte-Carlo. Az orosz Zsiguli csapata a vártnál nagyobb ellenállást tudott kifejteni a jóval nagyobb nevekből álló Alkaloiddal szemben, csak minimális vereséget szenvedtek. A szentpéterváriak Peter Szvidler vezetésével 5-1-re nyertek a szerb VSK Szveti Nikolaj hatosával szemben, Rapport Richárd sötéttel remizett a kubai Leinier Dominguez Perezzel. A játéknap meglepetése a címvédő Szibéria pontvesztése az azerbajdzsáni Odlar Yurdu együttesével vívott csatában. Az esélyesebb csapatok „gólarányt” is javítva érvényesítették a papírformát.

14976669_939688739465973_5864842377616119091_o

A harmadik forduló meglepetései után a negyedik játéknapon a címvédő Szibéria pontvesztése volt a szenzáció. Az azerbajdzsáni Odlar Yuerdu együttese valamennyi táblán jóval szerényebb Élő-pontszámmal bírt, de ezt a hátrányt nagy küzdőszellemmel egyenlítették ki. Az éltáblán az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik kedvezőbb pozícióját nem tudta győzelemig fokozni. A holland Anish Giri harmadik remijét könyvelhette el, míg a szintén nyeretlen Alekszandr Griscsuk világossal kapott ki, Arkadij Naiditsch juttatta vezetéshez az azeri csapatot. A döntetlent végül az ukrán Anton Korobov nyerése biztosította.

A harmadik játéknap nagy meglepetését okozó, az olasz Padovát legyőző szerb VSK Szveti Nikolaj nagy arányú vereséget szenvedett. Az éltáblán a mesterhármassal rajtoló azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov egyenlő esélyű állásban sokat hibázott, Peter Szvidler a felkínált eséllyel élni tudott. Rapport Richárd a kubai Leinier Domingiez Perezzel érdekes francia védelmű partiban remizett, de rajta kívül csak Ivan Ivanisevic tudott még fél pontot elcsípni, az orosz nagymesterek sorban álltak fel győztesként a sakkasztaltól.

Nagyot küzdött az orosz Zsiguli, de a neves idegenlégiósokat felvonultató Alkaloid kiélezett csatában megszerezte a minimális győzelmet. Az ötödik játéknap fontos rangadója lesz találkozójuk a Mednyij Vszadnik csapatával szemben.

Négy magyar sakkozó is játszik a szlovák Dunajska Streda együttesében, az Ashdod elleni egyetlen döntetlent Czebe Attila érte el, Bokros Albert, Varga Zoltán és Bagi Máté is kikapott.

A Padova hatosa ezúttal Lékó Péter nélkül játszott, könnyen győzték le a szerény erőkből álló Crvena Zvezdát. Javított a cseh AVE Novy Bor és a moszkvai SSZM Legacy Square.

Mihail Brodszkij (ukrán, 2523) – Trajko Nedev (macedón, 2480)  1 – 0

VSK Szveti Nikolaj Szrpszki (szerb, 6, 13,5) – Mednyij Vszadnik (orosz, 6, 14,5) 1 – 5

Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2762) – Peter Szvidler (2742) 0 – 1

Rapport Richárd (magyar, 2730) – Leinier Dominfuez Perez (kubai, 2752)  döntetlen

Anish Giri (holland, 2767) – Tejmur Radzsabov (2696) döntetlen

Alekszandr Griscsuk (2751) – Arkadij Naiditsch (2686) 0 – 1)

SK Dunajska Streda (szlovák, 5, 11,5) – Ashdod (izraeli, 5, 12)  0,5 – 5,5

Schachgesellschaft Zurich (svájci, 5, 14) – Schachgesellschaft Riehen (svájci, 5, 12) 3 – 3

OR Padova (olasz, 4, 13,5) – Crvena Zvezda (szerb, 4, 10,5)  5,5 – 0,5

AVE Novy Bor (cseh, 4, 13) – SV Werder Bremen (német, 4, 10)  5 – 1

SC MPO Mara Saal (osztrák, 4, 10,5) – SSZM „Legacy Square” Moszkva (orosz, 4, 13,5) 1,5 – 4,5

Cheddleton (angol, 4, 9,5) – AEM Luxten Temesvár (román, 4, 13)  2 – 4

Oslo Schakselskap (norvég, 4, 8,5) – Beer Sheva Chess Club (izraeli, 4, 11) 1,5 – 4,5