Moszkvában a „Királyok” csapata 18-14-re nyerte meg a generációs csapatverseny klasszikus gondolkodási idővel megrendezett négytáblás, schweningeni rendszerű viadalát. A negyedik játéknapon Lékó Péter sötéttel remizett, az izraeli Borisz Gelfand másodszor nyert, s ezzel a legjobb egyéni eredményt érte el 6 ponttal, Lékó 5-öt szerzett. Az idei kontinensbajnok Jevgenyij Najer elvesztette utolsó partiját, Alekszandr Morozevics döntetlennel zárt. Csütörtökön és pénteken kétfordulós rapidversenyre kerül sor, 15-15 perc és 10-10 másodperc lépésenként, a győztes partiért 1 pont jár.

f2548d6a9f5ef89f0925c6b32a353d38

A „Diótörő” elnevezésű csapatversenyen befejeződött a klasszikus gondolkodási idővel megrendezett schweningeni rendszerű viadal. A „Királyok” visszaverték a „Hercegek” támadási kísérleteit, az izraeli Borisz Gelfand kettős győzelmének, Lékó Péter első fordulóban aratott sikerének köszönhetően 18-14-re megnyerték a meccs első félidejét.

c5632bbb16611ad294557c743fdb88e3

A negyedik játéknapon harmadszor született 4-4-es eredmény. Lékó Péter spanyol megnyitású partija a 26. lépést követően lett döntetlen, Grigorij Oparin a lépésismétlést választotta.

A torna doyenje, Borisz Gelfand az idei junior világbajnokra, Mihail Antipovra mért vereséget. Alekszandr Morozevics kecsegtető állását remire rontotta Ivan Bukavsin elleni csatájában. Vladiszlav Artyemijev tetszetős győzelmet aratott az idei Európa-bajnok Jevgenyij Najerrel szemben.

A 4. forduló eredményei:
Vladiszlav Artyemijev (2676) – Jevgenyij Najer (2674) 1 – 0 (Szláv védelem, 44)
Grigorij Oparin (2563) – Lékó Péter (2705) döntetlen (Spanyol megnyitás, 26)
Alekszandr Morozevics (2692) – Ivan Bukavsin (2657) döntetlen (Szicíliai védelem, 46)
Borisz Gelfand (2731) – Mihail Antipov (2569) 1 – 0 (Bogoindiai védelem, 34)

A csapatverseny állása:„Királyok” – „Hercegek” 18 – 14 (4 – 4, 4 – 4, 6 – 2, 4 – 4)

Egyéni eredmények:
Borisz Gelfand 6, Lékó Péter 5, Jevgenyij Najer 4, Alekszandr Morozevics 3
Vladiszlav Artyemijev 5, Mihail Antipov 4, Grigorij Oparin 3, Ivan Bukavsin 2

Csütörtökön és pénteken kétfordulós rapid versennyel folytatódik a küzdelem. A győzelemért már csak 1 pont jár, a remiért fél. Játszmánként 15-15 perc a gondolkodási idő és lépésenként 10-10 másodperc.