A kínai Chengduban megkezdődött a 2015/16-os, öt versenyből álló női Grand Prix-sorozat negyedik tornája. Az első forduló egyetlen győzelmét az indiai Dronavalli Harika aratta, a kínai Tan Zhongyi támadási kísérletét könnyedén verte vissza. Az exvilágbajnoknők rangadóján az ukrán Marija Muzicsuk az érdekes végjátékban fonalas nyerést hagyott a bolgár Antoaneta Sztefanovával szemben. Esélyes állást rontott remire nővére, Anna is. A grúz Bela Hotenasvili az indiai Humpy Koneruval, Lela Dzsavahisvili a kínai Ju Wenjunnal osztozott meg a ponton. A svéd Pia Cramling az orosz Olga Girjával remizett.

IMG_0352

Érthető örömmel írta az indiai Dronavalli Harika twitter oldalára, hogy győzelemmel rajtolt a GP-sorozat negyedik versenyén, Chengduban. A kínai Tan Zhonyi elleni nyeréséért nem is kellett megizzadnia, ellenfele „öngyilkos” taktikával játszott, a támadás érdekében hozott gyalogáldozatai nem váltották be a hozzájuk fűzött reményt.

sztefimuzim_1009

A legnagyobb csatát az exvilágbajnoknők játszmája hozta. Antoaneta Sztefanova és Marija Muzicsuk összecsapása érdekes végjátékban lett döntetlen. Az ukránok legjobbja fonalas nyerést is kihagyott, de a kapkodásban nem könnyű észrevenni a leszorított király helyzetére épített kombinációt.

Nővére, Anna is bosszankodhat. A kínai Zhao Xue elleni fölényes állását remire rontotta. Londoni, a vártnál gyengébb szereplésük után mindkettőjükre ráfért volna a győzelemmel kezdés.

Megnyitáselméleti párbajt is láttunk a grúz Lela Dzsavahisvili és a rajtlistát vezető kínai Ju Wenjun partijában, világos kihagyta az előnyt eredményező folytatást.

Békés döntetlenek születtek a grúz Bela Hotenasvili és az indiai Humpy Koneru, valamint az orosz Olga Girja és a svéd Pia Cramling játszmákban.

Az első forduló eredményei:
Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2512) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2545) döntetlen (Vezérgyalog megnyitás, 84)
Bela Hotenasvili (grúz, 2454) – Humpy Koneru (indiai, 2575) döntetlen (Katalán megnyitás, 43)
Zhao Xue (kínai, 2510) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2545) döntetlen (Félszláv védelem, 43)
Olga Girja (orosz, 2444) – Pia Cramling (svéd, 2463) döntetlen (Elfogadott vezércsel, 31)
Tan Zhongyi (kínai, 2495) – Dronavalli Harika (indiai, 2526) 0 – 1 (Vezércsel, 36)
Lela Dzsavahisvili (grúz, 2487) – Ju Wenjun (kínai, 2578) döntetlen (Elfogadott vezércsel, 33)