Moszkvában, a generációs csapatverseny harmadik játéknapján Lékó Péter sötéttel játszva remizett Mihail Antipovval. Az izraeli Borisz Gelfand és az idei kontinensbajnok Jevgenyij Najer megszerezte első győzelmét, Alekszandr Morozevics csak remizett. A „királyok” csapata 14-10-re vezet.

d0ca0188c364956034376db13ec81ce3

A „Diótörő” elnevezésű csapatverseny harmadik fordulója után a „királyok” négyese négypontos előnnyel vezet. Az orosz sakkozás utánpótlásának legnagyobb tehetségei a harmadik körben sokat hibáztak a „veteránokkal” szemben.

IMG_0063

Lékó Péter sötéttel remizett az idei junior világbajnok Mihail Antipovval. Az olasz megnyitású partiban nagymesterünk kis előnnyel játszhatott, de Antipov kissé passzív állását sikerrel védte meg.

Megszerezte első győzelmét a viadal doyenje, az izraeli Borisz Gelfand. Hosszasan manőverezett, a vezérszárnyon kezdeményezett. Az első időkontroll előtt sikerült áttörnie, Grigorij Oparin gyalogot vesztett, többé nem volt védelme.

Az idei Európa-bajnok Jevgenyij Najer is első nyerését érte el. Ivan Bukavsin kedvező pozícióban elkerülte a lépésismétléses remit, futópárjával passzív állásba keveredett, a sötét nehézüteg betörése eldöntötte a 2 pont sorsát.

Lékónak, Gelfandnak és Najernek 4-4 pontja van, a győzelem 2 pontot ér, a döntetlenért 1 jár. Alekszandr Morozevics csak 2 pontos. Vladiszlav Artyemijev ellen esélyes pozícióját remire rontotta.

A szerdai negyedik fordulót követően két-kétjátszmás rapid meccsekre kerül sor, már klasszikus lesz a pontszámítás.

A 3. forduló eredményei:
Ivan Bukavsin (2657) – Jevgenyij Najer (2674) 0 – 1 (Szláv védelem, 54)
Mihail Antipov (2569) – Lékó Péter (2705) döntetlen (Olasz megnyitás, 56)
Alekszandr Morozevics (2692) – Vladiszlav Artyemijev (2676) döntetlen (Vezércsel, 58)
Borisz Gelfand (2731) – Grigorij Oparin (2563) 1 – 0 (Vezércsel, 61)