Maróczy Géza az évben tüdőgyulladást kapott, amit a fővárosi Siesta Szanatóriumban kezeltek. Tekintélyes nagymesterünk meggyőzte az intézmény sakkszerető vezetőségét, hogy rendezzenek világjelentőségű nemzetközi tornát. A részvételre nem kisebb személyiséget sikerült megnyerni, mint az exvilágbajnok José Raoul Capablancát, aki a tőle megszokott könnyed játékkal veretlenül végzett az első helyen. A 2-4. helyeket olyan klasszisok nevét találjuk, mint az amerikai Frank Marshall-ét, az osztrák Rudolf Spielmann-ét és Hans Kmoch-ét.

Az abban az évben Hágában aranyérmet nyert magyar olimpiai sakkcsapat tagjai és más magyar mesterek is megmérkőzhettek a neves külföldi ellenfelekkel. Közülük a legjobban szerepelt Steiner Endre és dr. Vajda Árpád, akik az 5-6. díjakon osztoztak. Maróczy szervezőként és főbíróként működött közre. A versenyről, akárcsak az előző évek nemzetközi versenyeiről, tornakönyv készült, amely először a hazai sakk-könyvkiadás történetében csak magyar nyelven íródott.

Megemlítendő, hogy az 1928. év januárjában megrendezett Nemzeti mesterversenyt dr. Vajda Árpád nyerte meg.