St. Louisban a „Grand Chess Tour” verseny második fordulójában remekelt a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov. Tetszetős pozíciós stílusban győzte le az amerikai Hikaru Nakamurát. Drámai csata zajlott az amerikai Fabiano Caruana és a norvég világbajnok Magnus játszmájában, Caruana óriási időzavarban a 40. lépésben húzott vesztőt. Az orosz Alekszandr Griscsuk az indiai exvilágbajnok Viswanathan Anandra mért vereséget. Pontosztozkodás született a holland Anish Giri és az amerikai Wesley So, valamint a francia Maxime Vachier-Lagrave és az örmény Levon Aronjan játszmákban. Topalov kettős győzelemmel az élen, Anand és Caruana kettős vereséggel sereghajtók.
A torna második játéknapján fokozott érdeklődés kísérte az amerikai Fabiano Caruana és a norvég világbajnok Magnus Carlsen összecsapását. St. Louisban mindketten vereséggel rajtoltak, huszonegyedik klasszikus gondolkodású idejű partijukat játszották. Carlsen 7-5-re vezetett, nyolcszor megosztoztak a ponton, a stavangeri viadalon Caruana a spanyol megnyitás berlini változatában legyőzte Carlsent. Ezúttal is a spanyol megnyitás került megjátszásra, de a világbajnok most nem vállalta az ún. berlini végjátékot, zárt állásban manővereztek.
Caruana gondolkodási ideje gyorsan fogyott, királyszárnyi akcióját Carlsen leszerelte. A 27. lépéstől kezdve az amerikai nagymester hihetetlen időzavarba került, 5 percnél is kevesebbet mutatott a digitális óra, a 40. lépésig pedig nincs 30 másodperces bónusz. Carlsen riválisa kapkodásában pontatlan volt, majd maga is időzavarba került, igaz szinte időmilliomosként, amikor Caruanának már csak másodpercei voltak. Hihetetlen pillanatok után az amerikai sakkozó a 40. lépésben azonnali vesztőt húzott, a vezér ellépésére alighanem döntetlen lett volna a drámai csata. A tavalyi Sinquefield szuperversenyt hárompontos előnnyel megnyerő Caruana elszenvedte második vereségét.
A stavangeri győztes bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov bombaformában sakkozik. Az amerikai Hikaru Nakamurát remek pozíciós teljesítménnyel győzte le. Tanulságos volt a gyalogáldozata, amivel haderejét maximálisan tudta mozgósítani, tetszetős a futópár erejének kihasználása. Nakamura királya már nehéz állásban matthálóba „sétált”, ezután Topalov gyorsabban is begyűjthette volna a pontot. A bástyavégjátékban Nakamura tehetetlen volt az exvilágbajnok szabadgyalogjaival szemben.
Az orosz Alekszandr Griscsuk pályafutása során először tudta legyőzni klasszikus gondolkodási idejű partiban az indiai exvilágbajnok Viswanathan Anandot. Kedvező végjátékot ért el, Anand türelmetlenül védekezett, majd gyalogot nézett el.
A torna első döntetlene a francia Maxime Vachier-Lagrave és az örmény Levon Aronjan játszmában született meg. Megosztozott a ponton a holland Anish Giri és az amerikai Wesley So.
A 2. forduló eredményei:
Alekszandr Griscsuk (orosz, 2771) – Viswanathan Anand (indiai, 2816) 1 – 0 (Vezérgyalog megnyitás,
Veszelin Topalov (bolgár, 2816) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2814) 1 – 0 (Spanyol megnyitás, 73)
Fabiano Caruana (amerikai, 2808) – Magnus Carlsen (norvég, 2853) 0 – 1 (Spanyol megnyitás, 40)
Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2731) – Levon Aronjan (örmény, 2765) döntetlen (Ragozin védelem, 32)
Anish Giri (holland, 2793) – Wesley So (amerikai, 2779) döntetlen (Angol megnyitás, 30)
A verseny állása:
1.Veszelin Topalov 2 pont
2-4. Anish Giri, Maxime Vachier-Lagrave és Levon Aronjan 1,5
5-7. Magnus Carlsen, Hikaru Nakamura és Alekszandr Griscsuk 1
8. Wesley So 0,5
9-10. Viswanathan Anand és Fabiano Caruana 0
A 3. forduló párosítása:
Wesley So – Alekszandr Griscsuk
Levon Aronjan – Anish Giri
Magnus Carlsen – Maxime Vachier-Lagrave
Hikaru Nakamura – Fabiano Caruana
Viswanathan Anand – Veszelin Topalov
Verőci Zsuzsa