A Bielben zajló szuperverseny hetedik fordulójában Rapport Richárd elszenvedte harmadik vereségét. A torna doyenje, az angol Michael Adams elleni francia védelmű csatája 118 lépésig tartott. A fordulatos partiban nagymesterünk már kiegyenlítette esélyeit, amikor hibáit követően Adams szalasztott el fonalas nyerést. Anyagi előnyét a rajtlistát vezető angol sakkozó hosszas csatában végül érvényesítette. A lengyel Radoslaw Wojtaszek a francia Maxime Vachier-Lagrave legyőzésével félpontos előnnyel vezet. A cseh David Navara világossal remizett az ukrán Pavel Eljanovval. Nyolcadik partiját Rapport világossal Navarával játssza.

20150727_-1

A vasárnapi pihenőnap után a svájci üdülőparadicsomban folytatódott a pontvadászat, de Rapport Richárd számára a hetedik forduló is kudarccal zárult, harmadik vereségét szenvedte el. Nagymesterünk az angol Michael Adams ellen a francia védelemre szavazott, játéka ezúttal sem nélkülözte a meglepő ötleteket. A nem mindennapi állásban mindketten esélyesebb változatokat is mellőztek. A pozíció már kiegyenlítést jósolt, amikor újabb hibák után Adams tisztáldozattal döntő előnyhöz jutott.

Az időzavar árnyékában azonban kihagyta az azonnali nyerést. Tisztelőnyét végül technikai nehézségek után érvényesítette. Adams megcsillogtatta régóta csodált versenyzői erényeit, túltette magát a jó rajt után elszenvedett kettős vereségén, már holtversenyes másodikként várhatja a hajrát. Ricsinek is követnie kellene a 41 éves sakkozó példáját, feledve a hibákat megkísérelni a javítást.

wojtaszekmvl012

A lengyel Radoslaw Wojtaszek átvette a vezetést, holtversenyes társa, a címvédő Maxime Vachier-Lagrave elleni nyeréssel félpontos előnnyel áll az élen. A Grünfeld védelmű partiban Maxime a centrum lezárásával átengedte ellenfelének a vezérszárnyon a teljes kezdeményezést. Wojtaszek az eséllyel élni tudott, meggyőző győzelmet aratott.

A bieli aréna két újonca, a cseh David Navara és az ukrán Pavel Eljanov játszmája békés mederben zajlott.

A 7. forduló eredményei:
David Navara (cseh, 2723) – Pavel Eljanov (ukrán, 2724) döntetlen (Angol megnyitás, 40)
Michael Adams (angol, 2740) – Rapport Richárd (magyar, 2671) 1 – 0 (Francia védelem, 118)
Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2733) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2731) 1 – 0 (Grünfeld védelem, 46)