A verseny kezdete
2024.05.12
A verseny vége
2024.05.12

Verseny célja: egy jó hangulatú sakkozási lehetőség biztosítása legfőképpen gyerekek számára.
A sakkozó gyerekeknek saját szintjüknek megfelelő fejlődési, előrelépési lehetőség biztosítása.

Gyertek és tartsatok velünk egy jó hangulatú versenyre és egy még jobb hangulatú piknikre a kertünkben. Legyetek vendégeink egy limonádéra és egy kis pogácsára, de nyugodtan hozzátok a piknik pokrócaitokat és kosaraitokat!

A versenyen versenyengedély nem szükséges! Fide elszámolásra nem kerül.

Sakksuli pótlására alkalmas a verseny, amelyet kérünk a jelentkezésnél jelezni!

Helyszín: Budapest VIII. Bíró Lajos u. 15.

Időpont: 2024.05.12.Vasárnap 9:30 – 15:00

Lebonyolítás: létszámtól függően 9 vagy 11 fordulós svájci rendszer, 2×10 perc játékidővel 2 játékerő kategóriában, maximum 1800 élőponttal rendelkezőknek.

Játékerő-kategóriák:   –  A csoport: 2014-es vagy későbbi születésű gyerekek
–  B csoport: 2013 vagy annál korábban születettek (felnőttek is), valamint minden fiatalabb,   aki standard/rapid kategóriában 1400-1800 közötti élőponttal rendelkezik.

Az A csoport helyett bárki választhatja a B csoportot.

A FIDE schnell szabályai szerint a sok kezdő gyermekre tekintettel azzal a változtatással, hogy az 1-2. szabálytalan lépés, ha az ellenfélnek 2 percnél több ideje van, úgy csak figyelmeztetéssel jár, a 3. szabálytalan lépés, valamint az 1-2. is, hogyha az ellenfél utolsó két percében történt, 2 perc időhozzáadást eredményez az ellenfélnek. A 4. szabálytalan lépés veszít.

Díjazás:   Oklevél és tárgyjutalomban részesül minden versenyző, aki végigjátszotta a versenynapot és megvárta az eredményhirdetést! Első 3 helyezett mind a két játékerő-kategóriában (csak az első 3 helyezett, nemtől függetlenül) érmet kap.

Helyezések eldöntése:   1. szerzett pont, 2. Buchholz számítás, 3. Egymás elleni eredmény 4. Több sötét   győzelem

Nevezési díj: 4500 Ft / fő
Sakkmatyis vagy családi kedvezmény: 4200 Ft (egy családból 2 vagy annál több nevező esetén