Az ausztriai Mayrhofenben lejátszották a Mitropa Kupa negyedik fordulóját. A versenyben vezető női válogatottunk a házigazdák első számú együttesét könnyen győzte le 2-0-ra, Vajda Szidónia és Gara Tícia nyert. Ifjúsági válogatottunk az éllovas osztrák négyestől 3-1-re kikapott. Korpa Bence második győzelmét szerezte meg, az éltáblán Havasi Gergő 113 lépésben szenvedett vereséget. Kedvező állást rontott el Kántor Gergely, Kozák Ádám is világossal vesztett. A férficsapatok versenyében az osztrákok állnak az élen, a nőknél együttesünk vezeti a táblázatot. Az ötödik játéknapon válogatottjaink a szlovénokkal mérkőznek meg.

11008552_513429562143757_5297423334942815231_n

Az éllovas osztrák együttes éltáblása, Markus Ragger nélkül ült sakkasztalhoz, csapatunk még mindig nélkülözte Gledura Benjamint. A találkozó biztatóan kezdődött, a nyitások után egyáltalán nem érződött, hogy a házigazdák sakkozói valamennyi táblán felülmúlták az Élő-pontok tekintetében ifjú titánjainkat. Havasi Gergő előnybe kerülést is elmulasztott David Shengelia ellen, ahogy Kántor Gergely állása is sokat ígérő volt, Korpa Bence pedig egyre jobban állt.

Az időzavarok ellenfeleinknek kedveztek, rutinosabb játékosaik jobban bírták a feszültséget. Bence biztos kézzel vezette győzelemre előnyösebb végjátékát, de Kántor és Kozák is rontott. Havasi végül nagy csatában alulmaradt, az érdekes végjátékban remiesélyt szalasztott el. Az osztrák csapat negyedik győzelmével változatlanul egy meccsponttal megelőzi a német együttest.

A 4. forduló eredményei:
Svájc – Németország 1,5 – 2,5

Ausztria – Magyarország 3 – 1David Shengelia (2573) – Havasi Gergő (2355) 1 – 0 (Réti megnyitás, 113)
Kántor Gergely (2416) – Robert Kreisl (2441) 0 – 1 (Grünfeld védelem, 51)
Andreas Diermair (2494) – Korpa Bence (2432) 0 – 1 (Tarrasch védelem, 53)
Kozák Ádám (2340) – Mario Schachinger (2416) 0 – 1 (Vezércsel, 34)