Danzhouban Lékó Péter a kínai Yu Yangyi elleni döntetlennel kezdte meg szereplését. A kiegyenlített erők küzdelme az 51. lépésben ért véget. Az első játéknap meglepetését az orosz Jan Nepomnjacsij győzelme jelentette, Ding Liren a kritikus állásban vesztőt húzott. Nyeréssel rajtolt a címvédő Wang Yue, a világbajnoknő Hou Ji-fant győzte le. Bu Xiangzhi fordulatokban gazdag partiban az indiai Pentala Harikrishnát kényszerítette megadásra. Békés döntetlen született Wang Hao és az ukrán Vaszilij Ivancsuk játszmájában. Második partiját Lékó Péter sötéttel Wang Yue ellen játssza.

danzhou-7-reduced

Küzdelmes, érdekes partikkal kezdődött meg a 7. Danzhou szuperverseny. Lékó Péter hosszas versenyzési szünet után játszik szuperversenyen, a kínai Yu Yangyi elleni döntetlennel rajtolt. A Ragozin védelmű partiban kiegyenlített erők küzdelmét láthattuk, lépésismétléssel ért véget összecsapásuk.

A tornán az első győzelmet az orosz Jan Nepomnjacsij aratta, a kínaiak első számú játékosára, Ding Lirenre mért vereséget. A skót megnyitású ütközetben Nepomnjacsij elkerülte a divatos változatot, a kínai nagymester elkötelező c5 lépésére jó esélyt kapott. A kritikus pozícióban Ding Liren vesztőt húzott.

Nyeréssel kezdett a címvédő Wang Yue, a világbajnoknő Hou Ji-fant honfitársai a korábbi tornákhoz hasonlóan nem „kímélik”.

Fordulatos csatában győzött Bu Xiangzhi. Az indiai Pentala Harikrishna két hibával nehéz állásba került, majd a felkínált menekülési eséllyel nem tudott élni.

Békés döntetlen született Wang Hao és az ukrán Vaszilij Ivancsuk elfogadott vezércselű játszmájában.

Az első forduló eredményei:
Wang Yue (kínai, 2730) – Hou Ji-fan (kínai, 2653) 1 – 0 (Ragozin védelem, 58)
Lékó Péter (magyar, 2712) – Yu Yangyi (kínai, 2734) döntetlen (Ragozin védelem, 51)
Jan Nepomnjacsij (orosz, 2725) – Ding Liren (kínai, 2778) 1 – 0 (Skót megnyitás, 40)
Wang Hao (kínai, 2734) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2728) döntetlen (Elfogadott vezércsel, 38)
Pentala Harikrishna (indiai, 2755) – Bu Xiangzhi (kínai, 2723) 0 – 1 (Katalán megnyitás, 57)