A dortmundi 44. Sparkassen Chess Meeting szuperverseny harmadik fordulójában az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik kettős tisztáldozattal támadta meg a német Rainer Buhmann királyát. Az akciót pontatlanul folytatta, Buhmann nyerőesélyt szalasztott el, a parti végül döntetlen lett. Az orosz Jevgenyij Najer a 40. lépésben húzott vesztőt az amerikai Fabiano Caruana ellen. Az ukrán Ruszlan Ponomarjov rosszul védekezett, vereséget szenvedett a kubai Leinier Dominguez Perezzel szemben. A német Liviu-Dieter Nisipeanu és a francia Maxime Vachier-Lagrave megosztozott a ponton.

Dagobert_Kohlmyer_führt_ersten_Zug_aus

A viadal harmadik fordulójának fénypontja Vlagyimir Kramnyik kettős tisztáldozatos játszmája volt. A tízszeres dortmundi győztes remekül megérezte az állás kínálta esélyt, az igazsághoz hozzátartozik, hogy a futó sima ellépésére is előnyösebben állt volna. Az exvilágbajnok a csillogást választotta, sajnálhatjuk, hogy a bonyodalmak közepette elvétette a helyes folytatást. Közel voltunk a drámai fordulathoz, hiszen a német Rainer Buhmann nyerőesélyt szalasztott el, majd az összecsapás döntetlennel ért véget.

Caruana_-_Najer

Megszerezte első győzelmét a címvédő amerikai Fabiano Caruana. Hosszas manővereket láttunk Jevgenyij Najer elleni partijában, ahol az orosz nagymester a 40. lépésben vesztőt húzott.

Rosszul védekezett a kubai Lenier Dominguez Perezzel szemben a bástyavégjátékban az ukrán Ruszlan Ponomarjov, világos c szabadgyalogja eldöntötte a játszma sorsát.

A német Liviu-Dieter Nisipeanu és a francia Maxime Vachier-Lagrave a Grünfeld védelemben vívott elméleti párbajt is. A minőségáldozatos változatban Maxime kiharcolta a döntetlent.

A 3. forduló eredményei:
Liviu-Dieter Nisipeanu (német, 2674) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2798) döntetlen (Grünfeld védelem, 56)
Jevgenyij Najer (orosz, 2687) – Fabiano Caruana (amerikai, 2810) 0 1 (Caro-Kann védelem, 46)
Leinier Dominguez Perez (kubai, 2713) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2706) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 75)
Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2812) – Rainer Buhmann (német, 2653) döntetlen (Francia védelem, 46)