A Győrben zajló U16-os sakkolimpia nyolcadik fordulójában az éllovas iráni válogatott 4-0-ra legyőzte a szerb négyest, négy táblaponttal előzi meg az ukránok ellen 3,5-0,5-ös győzelmet elérő indiai együttest. A hetedig fordulóig hibátlan orosz válogatott csak 2-2-öt ért el a törökökkel szemben. Első csapatunk 2-2re végzett Kanadával, „B” gárdánk minimális arányban kikapott a románoktól. Harmadik csapatunk 2-2-öt ért el Kína ellen.

DSCN0605

Az éllovas Irán csapata magabiztosan menetel, a szerb négyes a meccs előtt még optimista volt, de már alig 3 órai játék után a négy vereséget voltak kénytelenek aláírni. Kiegyensúlyozott, magabiztos csapatot alkot az iráni válogatott, könnyedén játszanak, esélyeiket tökéletesen használják ki. Négy táblapontra növelték előnyüket, már két minimális arányú győzelemmel is célba érhetnek.

DSC_0544

Az India-Ukrajna találkozó nyitólépését Polgár Judit tette meg, az indiai éltáblás gyors győzelmével méltán pályázhat a forduló legjobb játszmájának díjára. A nagy arányú indiai győzelem nem könnyen született meg, három parti is időzavaros kapkodásban ért véget.

A törökök elleni döntetlennel lépéshátrányba kerültek az oroszok, az elmúlt két fordulóban négy partit is vesztettek sakkozóik.

DSCN0604

Folytatódott ”A” válogatottunk nyeretlenségi sorozata, a Kanada 1 együttes pontot rabolt a mieinktől. Gledura Benjamin remek „vezérevezőse” csapatunknak, újabb győzelmével már 6 pontnál tart 8 partijából. Korpa Bence szállította a második táblán a döntetlent, Antala Tibor Kende remizett, de Kántor Gergely sorozatban harmadszor vesztett.

Második csapatunk negyedik tábláján Zsirai Péter gyors veresége megzavarhatta a társakat, Havasi Gergő, Kozák Ádám és Juhász Ármin is csak remizett a románokkal vívott küzdelemben. „C” együttesünk a kínaiakkal négy remivel végzett 2-2-re.