A Mitropa-kupa harmadik fordulójában mindkét válogatottunk döntetlent ért el az osztrákok ellen. Férfi csapatunkban Erdős Viktor győzött, Horváth Ádám és Kántor Gergely remizett, az éltáblán Papp Gábor vereséget szenvedett. Női együttesünkben Vajda Szidónia nyert, Havanecz Bianka kikapott. A férfiak versenyében Csehország „A”, a női mezőnyben a német csapat vezet 5-5 meccsponttal, válogatottjaink a három fordulóban csak 3-3 pontot gyűjtött. Svájc lesz következő ellenfelünk.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

A Prágában zajló Mitropa-kupa harmadik játéknapján kettős győzelmet reméltünk, csalódás, hogykét döntetlen lett a az osztrákok elleni kétfrontos találkozó. Férfi csapatunkban először játszott Papp Gábor, világossal meglehetősen furcsa megnyitással próbálkozott, előnyt nem tudott elérni. Időzavarban elmulasztotta a döntetlenhez vezető folytatást, a felkínált eséllyel Robert Kreisl élni tudott.

^481A5EACF37D53E4BDB79F8A7EED3D0A3927B17D9DE48D01DE^pimgpsh_fullsize_distr

Erdős Viktor megszerezte első győzelmét. Gyalogelőnyös állásában időzavarban ellenesélyt adott ellenfelének, Andreas Diermair szerencsére nem látta a lehetőséget. A partit végül Viktor kiskombinációval megnyerte.

Horváth Ádám a nyitást követően kedvezőbben állt, de előnye fokozatosan elolvadt. Kántor Gergely harmadszor remizett.

A játéknap meglepetése az olasz együttes veresége, a házigazdák első számú együttese „gólarányt” is javított.

A 3. forduló eredményei:
Magyarország – Ausztria 2 – 2
Papp Gábor (2596) – Robert Kreisl (2439) 0 – 1 (Francia védelem, 56)
Andreas Diermair (2479) – Erdős Viktor (2579) 0 – 1 (Holland védelem, 39)
Horváth Ádám (2515) – Mario Schachinger (2437) döntetlen (Kettős huszárjáték, 33)
Valentin Dragnev (2410) – Kántor Gergely (2424) döntetlen (Spanyol megnyitás, 30)

Szlovákia – Olaszország

Nehéz küzdelemben született meg az osztrákok elleni 1-1-es eredményünk. Havanecz Bianka egy érthetetlen bástyalépéssel hátrányba került, majd a minőségáldozat kétségbeesett kísérlet volt. Frowis Annika nem jeleskedett anyagi előnyének érvényesítésében, kölcsönös időzavarban végül nyert.

Vajda Szidóniára várt a feladat, hogy döntetlenre mentse a meccset, az egyenlő esélyű végjátékot valahogy a maga javára fordítsa. Veronika Exler hathatós segítségével végül győzött.

A szlovákok két döntetlennel szereztek pontot a vezető német duóval szemben. az olaszok hozták a kötelező győzelmet.

Magyarország – Ausztria 1 – 1
Vajda Szidónia (2345) – Veronika Exler (2219) 1 – 0 (Katalán megnyitás, 53)
Frowis Annika (2094) – Havanecz Bianka (2240) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 36)

Szlovákia – Németország 1 – 1