Man sziget fővárosában, Douglasban zajló Chess.com Masters torna nyolcadik fordulójában az éllovas ukrán Pavel Eljanov remizett az amerikai Fabiano Caruanával, megőrizte félpontos előnyét. Pontosztozkodás született az amerikai háziderbin, Hikaru Nakamura és Wesley So játszmájában is, az eredmény utóbbinak kedvezett. Fontos győzelmet aratott az angol Michael Adams, az izraeli Maxim Rodshtein, az azerbajdzsáni Arkadij Naiditsch és a lett Alekszej Shirov, öten a 6 pontosok csoportjában. Lékó Péter világossal is csak remizett az ausztrál John Paul Wallace ellen. Az utolsó fordulóban dől el az elsőség és az előkelő helyezések sorsa, So-Eljanov, Caruana-Adams, Rodshtein-Naiditsch és Szargiszjan-Shirov párharcok döntenek.

14589597_1299890970042981_8951338404428516012_o

Az ukrán Pavel Eljanov félpontos előnnyel várhatja a befejező fordulót miután legfőbb riválisával, az amerikai Fabiano Caruanával az elfogadott vezércselű játszmában gond nélkül remizett.

14524567_1299890846709660_4660711702347435022_o

Az amerikai presztízsrangadón Wesley So a Grünfeld védelem egyik divatos változatában osztozott meg a ponton Hikaru Nakamurával, ötös holtversenyben a harmadik és utolsó partiját világossal Eljanovval játssza.

A játéknapon az angol Michael Adams a holland Benjamin Bokra mért vereséget, a bakui sakkolimpián Anish Giri ellen megjátszott változatban más tervvel lepte meg ifjú ellenfelét.

Az előző napi vereségén gyorsan túltette magát az izraeli Maxim Rodshtein, a svéd Nils Grandelius elvesztette veretlenségét.
Az azerbajdzsáni Arkadij Naiditsch és a lett Alekszej Shirov némi megtorpanás után a minél jobb helyezésért küzdhetnek, ők ketten kértek egy-egy szabadnapot, s jutottak játék nélkül fél-fél ponthoz.

Lékó Péter a szicíliai védelem egyik bonyolult változatában sajnos méltó ellenfélre talált az 1976-os születésű John Paul Wallace személyében, a szerény Élő-pontszámú ausztrál sakkozó állta a sarat.

map01c

Az élcsoportban a 8. forduló eredményei:

Pavel Eljanov (ukrán, 2741, 6,5) – Fabiano Caruana (amerikai, 2813, 6)  döntetlen

Hikaru Nakamura (amerikai, 2787, 5) – Wesley So (amerikai, 2794, 5,5)  döntetlen

Michael Adams, 2745, 5) – Benjamin Bok (holland, 2594, 5)  1 – 0

Maxim Rodshtein (izraeli, 2687, 5) – Nils Grandelius (svéd, 2642, 5)  1 – 0

David Howell (angol, 2644, 5) – Gujrathi Santosh Vidit (indiai, 2686, 5)   döntetlen

Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2684, 5) – Narayan Lyna Sunilduth (indiai, 2536, 5) 1 – 0

Alekszej Shirov (lett, 2679, 5) – Dronavalli Harika (indiai, 2528, 5)  1 – 0

Alexander Donchenko (német, 2581, 5) – Hrant Melkumjan (örmény, 2653, 5)  döntetlen

Lékó Péter (magyar, 2709, 4,5) – John Paul Wallace (ausztrál, 2355, 5)  döntetlen

Sundar M. Shyam (indiai, 2552, 4,5) – Laurent Fressinet (francia, 2676, 4,5)  döntetlen

Gabriel Szargiszjan (örmény, 2670, 4,5) – Yuliya Shayger (izraeli, 2405, 4,5)  1 – 0

Salem A. R. Saleh (Egyesült Arab Emírségekbeli, 2650, 4,5) – Rasmus Svane (német, 2552, 4,5)  1 – 0

Julio Granda Zuniga (perui, 2648, 4,5) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2480, 4,5)  1 – 0