Az amerikai Hikaru Nakamura és az örmény Levon Aronjan St. Louisban zajló négyjátszmás páros mérkőzésének harmadik partija a 35. lépésben döntetlennel ért véget. A Grünfeld védelmű játszmában mindketten esélyt szalasztottak el, a mai negyedik összecsapás előtt 1,5-1,5-re áll a párharc. A 100 ezer dollár összdíjazású meccsen a négy klasszikus gondolkodási idejű összecsapás mellett még 16 villámpartit is vív egymással a világranglistán negyedik Aronjan és a kilencedik Nakamura.

A párharc harmadik partijában Hikaru Nakamura és Levon Aronjan a Grünfeld védelem divatos, 3.f3-as változatában mérkőzött meg. A háromszoros olimpiai bajnok örmény nagymester a 9…Vd6-tal újított, az e5 lépés „kikényszerítésével” huszárjának kapott d5-ön támaszpontot. Meglepetésre az amerikaiak első számú sakkozója nem élt a lehetőséggel, nem folytatta királyszárnyi akcióját. Levon Aronjan a 24. lépésben hibázott, a vezércsere helyett 24…f5-tel előnybe kerülhetett volna. A negyedik partiban Aronjan játszhat világossal.

A 3. játszma eredménye:
Hikaru Nakamura (amerikai, 2767) – Levon Aronjan (örmény, 2797) döntetlen (Grünfeld védelem, 35)

A párosmérkőzés állása:Hikaru Nakamura – Levon Aronjan 1,5 -1,5 (1 – 0, 0 – 1, döntetlen)