Bilbaóban az amerikai Wesley So elsőségével fejeződött be a Chess Masters Final. Az utolsó fordulóban holtversenyes társával, a holland Anish Girivel remizett, mindketten 8-8 ponttal zártak. Az első hely sorsa rájátszáson dőlt el, a két 4-4 perces és lépésenként 3-3 másodperc bónusszal megvívott partival. So 1,5-0,5-re nyert, tornagyőztes lett. A kínai Ding Liren és a címvédő indiai exvilágbajnok Viswanathan Anand játszmája döntetlennel ért véget. Mindketten nyeretlenül zárták a viadalt, amelyen csak két parti végződött döntéssel, Giri a címvédőt, So a kínai sakkozót győzte le. A viadalon a győzelem 3, a döntetlen 1 pontot ért.

21899543694_d20f260bab_c

A Grand Chess Tour augusztusi második versenyén St. Louisban az amerikai Wesley So az utolsó helyen végzett, sokat hibázott. Bilbaóban győzelemmel rajtolt, keveset kockáztatva sakkozhatott. Az utolsó fordulóban holtversenyes társával, a holland Anish Girivel szemben is békés változatot játszott meg, a rájátszásra bízta a döntést. A tie-break első partijában a világos bábukat vezette, élő közvetítés nem volt a villámpartikról, ahol 4-4 perc gondolkodási idejük volt és lépésenként 3-3 másodperc bónuszidő. Hátrányos állást nyert meg Giri nagy hibájának köszönhetően, majd a második játszmában kiharcolta a döntetlent, ezzel tornagyőztes lett. So 7,8 Élő-pontot szerzett.

21992986933_1e6f3e556a_c

Anish Giri a címvédő Viswanathan Anand ellen nyert, az indiai exvilágbajnok a parti 10. lépésében már hibázott, később sem a legjobb védekezést választotta. A non-stop versenyzés látszott a 21 éves holland nagymester játékán, emlékezetes marad Ding Lirennel játszott 172 lépéses parti, végül 3,8 pontos nyeréssel zárt.

22426215490_6fb6b39b90_c

A torna doyenje, a 45 esztendős Anand második versenyén maradt nyeretlen, az ifjú titánokkal szemben nem tudott eredményes lenni, 7 pontot vesztett. Ding Liren ellen kecsegtető állást ért el, eltékozolta előnyét, a döntetlenért kellett megküzdenie. Ding Liren is csalódást okozott, szerencsével menekült meg Girivel szemben, 4,6 Élő-ponttal lett szegényebb.

Az utolsó forduló eredményei:
Ding Liren (kínai, 2782) – Viswanathan Anand (indiai, 2803) döntetlen (Angol megnyitás, 69)
Wesley So (amerikai, 2760) – Anish Giri (holland, 2798) döntetlen (Félszláv védelem, 34)