2022. április 29. – május 1. között került sor az idei év első jelentősebb hazai ifjúsági sakkrendezvényére, a Magyar Korcsoportos Rapid Bajnokságra.

A két versenynek (egyéni és csapatbajnokság) a Miskolc Rendészeti Szakgimnázium adott otthont. A helyszín ideális volt a bajnokság számára, és még az időjárás is a résztvevők mellé állt, kellemes majális-hangulat uralkodott a campuson.

Az egyéni bajnokságokkal kezdődött a program. Pénteken 3, szombaton 6 fordulót játszottak a gyerekek a bajnoki címekért 20’+5″/lépés időkontrollal. A 12 csoportban összesen 315-en ültek sakkasztal mellé, úgy tűnik tehát, hogy az elmúlt évek nehézségei után végre kezd visszatérni a sakkozás is a normális kerékvágásba.

A versenyek legboldogabb résztvevői, azaz az egyes kategóriák győztesei a következő gyerekek lettek:

L08: Farkas Róza (Dunaharaszti MTK)
L10: Illés-Nagy Nóra (Arrabona Sakkiskola)
L12: Biró Beáta (DEAC)
L14: Tóth Lili (MTK)
L16: Alexandrova Angelina (Spartacus Keszthely)

F18: Juhász Ágoston Botond (MTK)

Vasárnap került sor a csapatbajnokságokra három korcsoportban (U10, U14 és U18). Összesen 52 csapat indult el, 6 fordulós svájci versenyben küzdve meg egymással a helyezésekért. Egy csapat 4 táblás volt, kötelezően szerepeltetendő lányjátékossal.

Mindhárom kategóriában magabiztos, több pontelőnyös siker született. A bajnokok pedig:

U10: TFSE I (Molnár-Sáska Tamás, Marton-John Álmos Kiran, Bíró Dávid Benedek, Hangyál Anna)
U14: MTK I (Mátyássy Lázár, Gergely Dániel, Tóth Lili, Tóth Tímea)
U18: MTK I (Juhász Ágoston Botond, Bokorovics Bertalan, Virág Bálint, Varga Boldizsár, Koltai Dóra)

Gratulálunk minden győztesnek, köszönjük a részvételt minden sakkozónak, reméljük, összességében mindenki pozitív élményekkel gazdagodott a versenyen!