A kínai Chengduban zajló Grand Prix-verseny harmadik fordulójában három játszma végződött döntéssel. A grúz Bela Hotenasvili a nyitásban hibázó ukrábn exvilágbajnoknőt, Marija Muzcsukot győzte le. Az indiai Humpy KOneru az orosz Olga Girja sorozatos hibáit használta ki. A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova ellen a kínai Zhao Xuz két lépésben elvesztette kecsegtető állását. Az indiai Dronavalli Harika nem tudta gyalogelőnyét érvényesíteni a kínai Ju Wenjunnal szemben. A svéd Pia Cramling megmenekült a vereségtől, a grúz Lela Dzsavahisvili nyert pozícióját rontotta el. Harmadszor is remizett az ukrán Anna Muzicsuk. Félpontos előnnyel holtversenyben vezet Harika és Koneru.

DSC08975

Sok hiba jellemezte a GP-verseny harmadik fordulóinak összecsapásait. Az ukrán exvilágbajnoknő Marija Muzicsuk már a 13. lépésben hibázott. Elkésett vezérlépésének köszönhetően hátrányba került, könnyen adta meg magát.

Az indiai Humpy Koneru ellen az orosz Olga Girja passzíven játszott, a különböző színű futók sötét lehetőségeit növelték. A védekezésre kényszerült Olga időzavarban nagyot hibázott, Humpy győzelmével beérte honfitársnőjét, Dronavalli Harikát.

IMG_0100

A kínai Ju Wenjun a nyitásban térelőnyt szerzett, de a jó folytatással adós maradt. A nagy önbizalommal játszó Harika kivárta az esélyét. Gyalogelőnyt szerzett, de a négy gyalog a hárommal szemben bástyavégjátékban anyagi előnyét nem tudta győzelemig fokozni.

A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova megszerezte első győzelmét, a kínai Zhao Xue második vereségét szenvedte el. Kecsegtető állást vesztett el két durva hibát követően.

Bosszankodhat a grúz Lela Dzsavahisvili, könnyen nyerhető bástyavégjátékban kizárta bástyáját a védekezésből. A rutinos svéd Pia Cramling a váratlan esélyt azonnal megragadta, döntetlenre megmentette reménytelennek látszó pozícióját.

Kölcsönös pontatlankodást követően remizett a kínai Tan Zhongyi és az ukrán Anna Muzicsuk. A hazai pályán játszó kínai sakkozónők mellett a Muzicsuk testvérek sem tudtak még játszmát nyerni!

A 3. forduló eredményei:
Bela Hotenasvili (grúz, 2454) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2545) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 56)
Zhao Xue (kínai, 2510) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2512) 0 – 1 (Szláv védelem, 31)
Olga Girja (orosz, 2444) – Humpy Koneru (indiai, 2575) 0 – 1 (Nimzoindiai védelem 42)
Tan Zhongyi (kínai, 2495) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2545) döntetlen (Holland védelem, 40)
Lela Dzsavahisvili (grúz, 2487) – Pia Cramling (svéd, 2463) döntetlen (Elfogadott vezércsel, 42)
Ju Wenjun (kínai, 2578) – Dronavalli Harika (indiai, 2526) döntetlen (Félszláv védelem, 78)

1-2. Dronavalli Harika és Humpy Koneru 2,5
3-4. Bela Hotenasvili és Antoaneta Sztefanova 2
5-7. Ju Wenjun, Pia Cramling és Anna Muzicsuk 1,5
8-11. Marija Muzicsuk, Olga Girja, Tan Zhongyi és Lela Dzsavahivili 1