Csengtuban, a Grand Prix-versenyen az utolsó fordulóra maradt a döntés. Az indiai Dronavalli Harika félpontos előnnyel vezet az indiai Humpy Koneru és a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova előtt, ők ketten egymással csatáznak a befejező játéknapon. Koneru könnyedén győzte le az ukrán exvilágbajnoknő Marija Muzicsukot, míg Sztefanova remizett az ukrán Anna Muzicsukkal. Harika sorozatban harmadszor remizett. A grúz Bela Hotenasvili a svéd Pia Cramling ellen nyert. Az orosz Olga Girja a kínai Ju Wenjunnal, a kínai Tan Zhongyi a grúz Lela Dzsavahisvilivel osztozott meg a ponton.

IMG_1641

Nagy érdeklődéssel vártuk a tízedik forduló rangadóját, az exvilágbajnoknő Marija Muzicsuk és Humpy Koneru rangadóját. Tavaly a kieséses rendszerű világbajnokságon a negyeddöntőben mérkőztek meg egymással, Marija taktikailag múlta felül Humpyt, aki rendre hibázott előnyös állásaiban. Joggal hihettük, hogy Marija bátran vállalja a bonyodalmakat holtversenyes társával szemben, de ehelyett a nyitásban sem jeleskedett, majd át is engedte a kezdeményezést. Koneru lépésről-lépésre növelte előnyét, könnyedén nyerte meg a derbit, s visszatornászta magát a holtversenyes második helyre.

IMG_1614

A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova ezúttal sem vállalt kockázatot, jól ismert remivariban osztozott meg a ponton Anna Muzicsukkal.

IMG_1626

Sorozatban harmadszor remizett a félpontos előnnyel vezető indiai Dronavalli Harika, riválisai eredményei kedveztek neki. Pályafutása egyik legjobb versenyét játssza.

A grúz Bela Hotenasvili második győzelmét aratta, a svéd Pia Cramling sok hibával játszott, szinte ellenállás nélkül vesztett.

Az orosz Olga Girja nagyobb gondokat is okozhatott volna a kínai Ju Wenjunnak, kecsegtető esélyt hagyott kihasználatlanul.

Sorozatos cserékkel gyorsan egyszerűsödött a kínai Tan Zhongyi és a grúz Lela Dzsavahisvili játszmája.

A 10. forduló eredményei:
Marija Muzicsuk (ukrán, 2545) – Humpy Koneru (indiai, 2575) 0 – 1 (Pirc védelem, 37)
Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2512) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2545) döntetlen (Caro-Kann védelem,
Bela Hotenasvili (grúz, 2454) – Pia Cramling (svéd, 2463) 1 – 0 (Vezérgyalog megnyitás,
Zhao Xue (kínai, 2510) – Dronavalli Harika (indiai, 2526) döntetlen (Félszláv védelem, 34)
Olga Girja (orosz, 2444) – Ju Wenjun (kínai, 2578) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 48)
Tan Zhongyi (kínai, 2495) – Lela Dzsavahisvili (grúz, 2487) döntetlen (Angol megnyitás, 42)