A Gibraltáron zajló Tradewise nyílt torna harmadik fordulójában számos meglepetés született. A kínai olimpiai ezüstérmes női válogatott tagja, Ju Wenjun legyőzte Rapport Richárdot. A kínai világbajnoknő Hou Ji-fan harmadszor is nyert, a katari Mohammed végzetes vezérlépést húzott. A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova a francia Romain Edouard ellen győzött, tizenhárman nyerték meg harmadik játszmájukat is.

SharjahGP-round4-06

A torna harmadik játéknapjának egyik legnagyobb meglepetését Rapport Richárd veresége jelentette. Nagymesterünk már a nyitásban hátrányba került, a Csigorin védelem nem váltotta be a reményeket, Ricsi alighanem lebecsülte olimpiai ezüstérmes ellenfelét. A kínai nagymesternő hadereje uralta a táblát, míg a sötét tisztek passzivitásba kényszerültek. Ju Wenjun királyszárnyi támadásba lendült, akciója sikerrel zárult.
A kínai világbajnoknő Hou Ji-fan is megszerezte harmadik győzelmét, a katari Al-Sayed Mohammed végzetes vezérlépést húzott. Hou Ji-fan a virtuális világranglistán átvette a vezetést Polgár Judittól. A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova értékes skalpot gyűjtött be, lendületes támadásával szemben a francia Romain Edouard tehetetlen volt.
Hosszú végjátékban nyert az amerikai Hikaru Nakamura. A Wijk aan Zee-i nagymesterverseny győztese, a 15 éves kínai Wei Ji is mesterhármasnál tart, átlépte a + 2700 Élő-pontos határt. A címvédő bolgár Ivan Cseparinov kikapott, a két évvel korábbi győztes orosz Nyikita Vityjugov és honfitársa, Dmitrij Jakovenko erejéből csak remire futotta.

Az élcsoportban a 3. forduló érdekesebb eredményei:
Tamir Nabaty (izraeli, 2579, 2) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2776, 2) 0 – 1
Hannes Stefansson (izlandi, 2573, 2) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2735, 2) döntetlen
Dmitrij Jakovenko (orosz, 2733, 2) – Victor Mihalevszki (izraeli, 2571, 2) döntetlen
Grigorij Oparin (orosz, 2551, 2) – Yu Yangyi (kínai, 2724, 2) döntetlen
Pentala Harikrishna (indiai, 2723, 2) – Joan-Christian Chirila (román, 2548, 2) 1 – 0
Ju Wenjun (kínai, 2547, 2) – Rapport Richárd (magyar, 2716, 2) 1 – 0
Babu Lalith (indiai, 2537, 2) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2681, 2) 1 – 0
Maxim Rodhstein (izraeli, 2680, 2) – Stig Allan Rasmussen (dán, 2526, 2) 1 – 0
Bela Hotenasvili (grúz, 2526, 2) – Wei Yi (kínai, 2675, 2) 0 – 1
Hou Ji-fan (kínai, 2673, 2) – Al-Sayed Mohammed (katari, 2516, 2) 1 – 0
Erik Blomqist (svéd, 2520, 2) – Gawain Jones (angol, 2671, 2) döntetlen
Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2515, 2) – Romain Edouard (francia, 2638, 2) 1 – 0
Adhiban B. (indiai, 2630, 2) – Alexander Donchenko (német, 2511, 2) 1 – 0

Az élcsoport állása:
1-13. Adhiban B. (indiai), Reinier Vazquez Igarza (spanyol), Pemtala Harikrishna (indiai), Wei Yi (kínai), Michael Roiz (izraeli), Ju Wenjun (kínai), Antoaneta Sztefanova (bolgár), Hikaru Nakamura (amerikai), Babu Lalith (indiai), Hou Ji-fan (kínai), Nils Grandelius (svéd), Gudmundur Kjartansson (izlandi) és Maxim Rodhstein (kínai) 3 pont
14-43. Yu Yangyi (kínai), Gawain Jones (angol), Nyikita Vityjugov (orosz), Dmitrij Jakovenko (orosz), Surya Ganguly (indiaI), Hannes Stefansson (izlandi), Peter Szvidler (orosz),… 2,5